Lila Sayed

Żywe zwierzęta i miejska wigilia

Żywe zwierzęta    i miejska wigilia
Lila Sayed

Kapusta z grochem, łazanki, pierniki i zupa grzybowa - te potrawy będą mogli zjeść mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego podczas wigilii miejskiej, która 20 grudnia odbędzie się na pl. Kościuszki. Poczęstunek, szykowany na ok. 600 osób, będzie bezpłatny.

- Jeśli pogoda nie będzie sprzyjać (może padać deszcz albo śnieg), przeniesiemy wigilię do budynku Miejskiego Ośrodka Kultury - mówi Andrzej Cieślik, dyrektor placówki. - Tak duże przedsięwzięcie organizujemy po raz pierwszy. Być może uda się przygotować także kompot z suszu.

Ile miasto zapłaci za wigilię?

- Nic. Potrawy przygotują firmy w zamian za promocję marki - mówi Kacper Demko z Gminnego Centrum Informacji w Konstantynowie.

Wigilia miejska rozpocznie się o godz. 18.

W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z montażem i budową szopki bożonarodzeniowej, która stanie na placu Kościuszki w Pabianicach. Po raz pierwszy mieszkańcy Konstantynowa będą mogli podziwiać żywe zwierzęta.

- Inwentarz, m.in. kozy, króliki, owieczki i kury, przyjedzie z domowego zoo jednego z konstantynowskich hoteli - mówi Andrzej Cieślik. - O figury świętej rodziny, trzech króli oraz dwie 5-metrowe drewniane choinki, które staną obok szopki, zadba Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie. Zarezerwowaliśmy na ten cel 5 tys. zł.

Pozostałe koszty związane z organizacją świątecznej szopki pokryje Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach.

Obok dwóch 5-metrowych choinek na pl. Kościuszki wyrośnie także... las choinek. Każde drzewko świąteczne będzie wyjątkowe, bo ozdobione przez najmłodszych mieszkańców.

- Każda szkoła, która się do nas zgłosiła, otrzymała choinkę o wysokości 1,5- 2 metra - dodaje Andrzej Cieślik. - Uczniowie będą je samodzielnie ozdabiać. W ten sposób powstanie las złożony z 20 kolorowych i migających światełkami drzewek.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.