Złodziejski atak na ul. Liściastej

Czytaj dalej
Fot. Edward Mazurkow
Edward Mazurkow

Złodziejski atak na ul. Liściastej

Edward Mazurkow

W nocy złodzieje włamali się do trzech aut na osiedlu przy ul. Liściastej Ich łupem padła m.in. skrzynka monterska ze specjalistycznym wyposażeniem, warta 10 tys. zł.

Do volkswagena caddy, zaparkowanego na osiedlowej uliczce w pobliżu bloku przy ul. Liściastej 40, złodzieje włamali się w nocy. Do środka dostali się, wybijając jakimś twardym przedmiotem boczną szybę. Ukradli leżącą na siedzeniu skrzynkę monterską ze specjalistycznymi urządzeniami i narzędziami. Jej wartość pokrzywdzony oszacował na 10 tys. zł!

- Dochodzenie w tej sprawie prowadzi komisariat policji przy ul. Organizacji WiN - informuje mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

Prawdopodobnie ci sami przestępcy tej samej nocy i na tym samym osiedlu okradli jeszcze dwa inne auta. Parkowały zaledwie kilkadziesiąt metrów od volkswagena caddy. Były to dwa białe renault master na poznańskich numerach rejestracyjnych, należące do firmy wykonującej prace ziemne. Auta były załadowane przewodami elektrycznymi i sprzętem specjalistycznym. Złodzieje musieli dobrze zaplanować skok, gdyż wcale nie przeszkadzało im to, że samochody stały pod oknami mieszkania, w którym spali jeżdżący nimi robotnicy. Kobieta, która mieszka w tym bloku, opowiada, że około godz. 4 zbudził ją dźwięk alarmu samochodowego. Nie sądziła jednak, że mogło dojść do przestępstwa.

W samochodzie stojącym nieco dalej od bloku złodzieje, prawdopodobnie przy pomocy jakiegoś urządzenia, wypchnęli szybę. W drugim renault, który stał pod oknem mieszkania robotników, wycięli szybę. Co ukradli, nie wiadomo, gdyż poszkodowani, jak informuje mł. insp. Joanna Kącka, nie zgłosili włamań na policję. Poprzedniej nocy być może ci sami złodzieje włamali się do kii ceed na ul. Nastrojowej 42 (niedaleko ul. Liściastej). Do środka też dostali się, wybijając boczną szybę. Ukradli dwie kurtki, których wartość pokrzywdzony oszacował na 500 zł.

Na parkingu przy ul. Liściastej, gdzie włamano się do renault master, pod koniec ubiegłego roku z forda mondeo skradziono cztery koła. Niestety, złodziei nie schwytano.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.