Edward Mazurkow

Złodzieje mają tupet!

Złodzieje mają   tupet!
Edward Mazurkow

Ogromnym tupetem wykazała się 47-latka, która widząc pracujących w ogrodzie mieszkańców domku jednorodzinnego przy ul. Starorudzkiej w Łodzi, zakradła się do ich lokum.

Gdy buszowała w mieszkaniu, zauważył ją jego właściciel. Mężczyzna ruszył w jej kierunku. Kobieta wyrzuciła łupy i próbowała uciekać. Gospodarz z 36-letnią córką próbowali schwytać złodziejkę. Ta jednak zaatakowała go grabiami. Po krótkiej szarpaninie złodziejka została ujęta. Okazało się wówczas, że jej łupem padła biżuteria warta 16,5 tys. zł i 2250 zł w gotówce. Policjanci z Komendy Miejskiej w Łodzi, którzy zostali wezwani na miejsce, zabrali złodziejkę na przesłuchanie.

Podkom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej mówi, że ujęta złodziejka okradła również mieszkanie przy ul. Człuchowskiej w Łodzi. Jego właściciele stracili ponad 1700 euro, 2500 zł, biżuterię wartą 1850 zł, telefon komórkowy i kolekcję monet. W sumie wartość łupów 47-latki oszacowano na 17 tys. zł.

Dużym tupetem wykazał się również 31-letni recydywista poszukiwany listem gończym, który wiosną tego roku pojawił się w dyżurce szpitala przyul. Przyrodniczej w Łodzi. Powiedział, że jest pracownikiem firmy remontującej szpital i poprosił dozorcę o klucze do pakamery. Wyniósł z niej sprzęt budowlany, m.in. młotowiertarki, szlifierki kątowe i młoty wyburzeniowe warte około 12 tys. zł. 31-latek został zatrzymany przez policję. W policyjne sidła wpadła również współpracująca z nim młodsza o pięć lat konkubina.

Z ustaleń śledczych wynika, że para dopuściła się co najmniej 15 włamań i kradzieży. 31-latek nie przepuścił żadnej okazji, żeby się obłowić. Gdy najednym z osiedli zauważył, że lokatorzy się wyprowadzają i z mieszkania wynoszą do samochodu rzeczy, poszedł napiętro pod drzwi ich lokalu i ukradł przygotowany do wyniesienia laptop. Okradał również mieszkania. Gdy drzwi były niezamknięte na klucz, kradł znajdujące się w przedpokoju ubrania, torebki, telefony komórkowe. Na złodziejskie eskapady wyruszał też ze swoją konkubiną. Polowali wówczas na pieniądze.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.