Maciej Dobrowolski

ZIELONA GÓRA. Co dalej z remontem amfiteatru? Miasto czeka na wyniki konkursu architektonicznego

Amfiteatr lata świetności ma już za sobą. Dziś to miejsce wymaga gruntownej modernizacji lub kompletnej przebudowy… Fot. Mariusz Kapała / Maciej Dobrowolski Amfiteatr lata świetności ma już za sobą. Dziś to miejsce wymaga gruntownej modernizacji lub kompletnej przebudowy…
Maciej Dobrowolski

Plany dotyczące przebudowy amfiteatru wywołały w mieście sporo kontrowersji. Na razie jednak wszystkie strony toczącego się sporu czekają na wyniki konkursu architektonicznego na projekt nowego obiektu. Wkrótce mamy poznać jego wyniki.

Przypomnijmy, w zeszłym roku urząd miasta w Zielonej Górze ogłosił swoje plany dotyczące miejskiego amfiteatru. Na bazie obecnej infrastruktury w tym miejscu miałaby powstać hala koncertowo-konferencyjna na ok. 2 tys. osób. Od początku tłumaczono, że budynek pod względem funkcjonalności przypominałby Stadthalle w naszym partnerskim mieście w Cottbus. Na ten cel miasto chciałoby przeznaczyć ok. 28 mln zł. Jak konkretnie wyglądałaby taka hala? O tym zdecydować mają wyniki konkursu architektonicznego.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.