ZIELONA GÓRA. Akcje charytatywne Caritas. Też możesz pomóc

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

ZIELONA GÓRA. Akcje charytatywne Caritas. Też możesz pomóc

Leszek Kalinowski

Każdy z nas może pomóc potrzebującym. Jak choćby wrzucając do kosza makaron czy cukierki. Albo zapełniając z kolegami z pracy torbę charytatywną. Można też nabyć świąteczną świecę i pomóc dzieciom nie tylko w kraju...

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja, która na stałe wpisała się w przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzięki niej co roku ponad tysiąc dzieci wyjeżdża na wakacje. Akcja odbywa się już po raz 26. W tym roku przygotowano ponad 90 tysięcy świec.

- Część dochodu z każdej świecy pozostaje do dyspozycji parafialnego zespołu Caritas, a część wraca do Caritas diecezjalnej - mówi rzecznik prasowa Sylwia Grzyb. - 10 groszy z dystrybucji każdej świecy zostanie przeznaczone na pomoc dla dzieci w pogrążonej kryzysem humanitarnym Wenezueli. Świece można nabyć w każdej parafii oraz w diecezjalnej sieci księgarni św. Antoniego.

- W naszej parafii połowa świec trafiła już do wiernych - zauważa Małgorzata Bosa, wolontariusza z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. I razem z ks. Stanisławem Podfigórnym zachęca też do udziału w zbiórce żywności „Tak, pomagam”. Dziś i jutro w 150 supermarketach i sklepach będą oznakowane kosze. Rok temu udało się zebrać 23,5 tony żywności. Pomoc otrzymało 2 tys. rodzin.

- Prosimy o produkty z długim terminem ważności takie jak: mąka, makarony, kasze, cukier, powidła, dżemy, konserwy, słodycze, olej, kawa, herbata - wylicza ks. Podfigórny.

Kolejna akacja Caritas to Torba charytatywna. Zaproszeni do niej są pracownicy firm i zakładów. Chodzi o to, by pobrać papierową torbę z Caritas i zapełnić ją artykułami spożywczymi czy upominkami.

- Od czterech lat współpracujemy z ks. Sebastianem na Ukrainie. Torby te trafiają do najbardziej potrzebujących z rejonu Dombasu - mówi S. Grzyb. Caritas zorganizuje też wigilie dla samotnych w Gorzowie i w Zielonej Górze.

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.