Justyna Tota

Zgraja bezpańskich psów w Samociążku pod Bydgoszczą. Interwencja policji i Animalsów

Ponad 20 psów zgromadzonych było na podwórzu posesji starszej kobiety, która mieszka w koszmarnych warunkach Fot. materiały policji Ponad 20 psów zgromadzonych było na podwórzu posesji starszej kobiety, która mieszka w koszmarnych warunkach
Justyna Tota

Ponad dwadzieścia bezpańskich psów błąkało się w Samociążku. Przygarnęła je na swoją posesję starsza pani, która sama mieszka w fatalnych warunkach. Bydgoscy Animalsi wraz z policją musieli interweniować.

Mieszkańcy Samociążka sygnalizowali, że zwłaszcza na ulicy Nad Brdą pojawiają się często błąkające się bezpańskie psy. Skuteczną interwencję podjął Inspektorat do spraw Zwierząt OTOZ Animals Oddział kujawsko-pomorski wespół z dzielnicowym z komisariatu w Koronowie.

- Okazało się, że jedna z mieszkanek dokarmiała na swojej posesji kilkanaście psów biegających luzem. Potwierdziło się, że były to bezpańskie psy. Mieszkańcy wskazali, iż takie psy powodują zagrożenie dla przechodniów, ale także w ruchu drogowym, wbiegając niejednokrotnie pod koła samochodów, czy też mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne - informuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Tota

Z lokalnymi mediami współpracuję od kilkunastu lat. Od samego początku w redakcji „Expressu Bydgoskiego” miałam możliwość rozwijać się dwutorowo – jako reporter i jako edytor, co jest zgodne z moim wykształceniem. Pierwsze szlify przydały mi się w prowadzeniu bezpłatnego tygodnika informacyjnego „7 Dni Bydgoszcz”, wydawanego przez Express Media w latach 2008-2009. W ostatnich latach skupiam się głównie na wydarzeniach kulturalnych. Bez względu jednak na to, w jakiej dziedzinie przychodzi podejmować mi temat, to człowiek jest zawsze w centrum uwagi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.