Magdalena Rubaszewska

Żeby seniorzy żyli pełnią życia

Żeby seniorzy  żyli pełnią życia
Magdalena Rubaszewska

Pensjonariusze czterech łódzkich Domów Pomocy Społecznej nie będą narzekać na nudę i bezczynność w najbliższych kilku miesiącach. Wezmą bowiem udział w 150 różnych zajęciach (już się rozpoczęły), na które Urząd Miasta Łodzi przeznaczył 30 tys. zł.

W przedsięwzięciu weźmie w sumie udział około pięciuset seniorów z DPS „Pogodna Jesień” przy ul. Dojazdowej, DPS „Dom Kombatanta” im. mjr Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego „Nurta” przy ul. Przyrodniczej, DPS przy ul. Rojnej oraz DPS „Włókniarz” im. Jana Pawła II przy ul. Krzemienieckiej.

Zajęcia są lub będą prowadzone przez organizacje, fundacje, które wygrały konkurs ogłoszony przez miasto.

Działacze ze Stowarzyszenia „Społecznie Zaangażowani” trzydzieści siedem razy spotkają się z seniorami na zajęciach z rękodzieła i muzykoterapii, na warsztatach plastycznych oraz pokażą, jak ćwiczyć pamięć i sprawność manualną. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkają się na wieczorku tanecznym.

Seniorzy będą się też gimnastykować (gimastyka ogólnorozwojowa) z instruktorami Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego podczas stu dwudziestu zajęć.

Fundacja Wiosna Jesień zabierze z kolei mieszkańców DPS-ów na organizowane przez nią wycieczki po Łodzi, między innymi do EC1, OFF Piotrkowska czy na dworzec Łódź Fabryczna.

Magdalena Rubaszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.