Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Zdobyć grant na swój pomysł

Miśki zostały uszyte na warsztatach organizowanych przez Fundację Szycie Życia. Fot. Fot.materiały Fundacji szycie życia Miśki zostały uszyte na warsztatach organizowanych przez Fundację Szycie Życia.
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Grupa Alibabki Plus dzięki mikrograntowi zakupiła ławkę do ćwiczeń Fundacja Szycie Życia dzięki wsparciu szyje miśki dla małych pacjentów.

Grupa sąsiadów, mieszkańców Widzewa, skrzyknęła się, aby zdobyć mikrogrant dla seniorów ze środków urzędu miasta. Postanowili ustawić ławeczkę z dwoma stanowiskami do ćwiczeń pomiędzy blokami na Starym Widzewie, aby zachęcić do aktywności fizycznej osoby starsze. Bo w ich okolicy mieszka wiele osób w wieku 80 i 90+.

Jest pomysł, są pieniądze

Ławeczka lada dzień zostanie zakupiona i umieszczona między blokami 1 i 3 przy ul. Józefa. To nie koniec działań. W połowie września autorzy projektu zaplanowali spotkanie dla wszystkich mieszkańców osiedla. Chcą, aby poznali się ci, którzy do okolicznych bloków wprowadzili się niedawno, z tymi, którzy zamieszkują w nich od lat. Projekt mieszkańców zostanie zrealizowany dzięki mikrograntowi w wysokości 4 tys. zł.

Kolejnym pomysłem realizowanym dzięki mikrograntowi jest projekt Fundacji Szycie Życia. Na warsztatach seniorzy i dzieci szyją misie, które trafią do szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych dla dzieci. W ubiegłym roku szyli pościel dla hospicjum oraz woreczki zapachowe do pościeli.

- Idea jest taka, aby seniorzy zaangażowali się w projekt, który będzie służył również dzieciom - mówi Ewa Gałązka z Fundacji Szycie Życia. - Tak jest właśnie w projekcie pt. „Seniorzy i dzieciaki szyją misiaki”. Dojrzali łodzianie mogą brać udział w warsztatach sami, ale na spotkania mogą też zabrać wnuki.

Projekt jest realizowany dzięki mikrograntowi w wysokości 8 tys. zł.

Kto jeszcze chce coś zrobić

Celem Programu Mikrogranty dla Seniorów, edycja 2019, jest umożliwienie realizacji działań w zakresie promowania wolontariatu i pomocy sąsiedzkiej, aktywizacji społecznej osób starszych i promowanie twórczości seniorów mieszkających w Łodzi.

Dzięki formule konkursu, o dofinansowanie na realizację działań dedykowanych osobom 60+ mogły ubiegać się nie tylko organizacje pozarządowe, ale również grupy seniorów i międzypokoleniowe, czyli tzw. grupy nieformalne. (Przez grupę nieformalną rozumiemy minimum pięć osób, w tym co najmniej dwie pełnoletnie osoby mieszkające w Łodzi, z których przynajmniej jedna musi spełniać kryterium wieku 60+).

Informacje o projektach dofinansowanych w ramach Mikrograntów dla Seniorów 2019 oraz kontakt do realizatorów dla osób zainteresowanych udziałem:

https://uml.lodz.pl/seniorzy/projekty/mikrogranty-dla-seniorow/.

Powyższe działanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łodzi.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.