Zawód przyszłości

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Zawód przyszłości

Materiał informacyjny

To zawód przyszłości – mówią zgodnie wykładowcy i ci, którzy ten kierunek wybrali. Politechnika Świętokrzyska zorganizowała „Dzień z inżynierią danych”. Na spotkanie w murach uczelni przyszło kilkadziesiąt osób, przed którymi najważniejsza decyzja w życiu: jaką ścieżkę kariery wybrać.

Inżynieria danych to kierunek, którego zadaniem jest pozyskiwanie, składowanie i zarządzanie danymi. Kluczowa jest umiejętność łączenia różnych elementów w kompendium analityczne: matematyki i informatyki, programowania, wiedzy i praktyki. Jak przekonują absolwenci PŚk, zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest ogromne. Wszystkie firmy, które chcą się rozwijać, powinny zainwestować w specjalistę ds. danych.

Podczas warsztatów uczniowie mogli stworzyć wirtualną platformę do budowania aplikacji, potrenować zaawansowane polecenia zarządzania danymi w języku SQL i poznać nowinki dotyczące projektowania baz danych.

„Dzień z inżynierią danych ” przyciągnął głównie uczniów klas maturalnych z regionu. Politechnika Świętokrzyska jest jedną z niewielu uczelni w Polsce, która oferuje ten kierunek kształcenia.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.