(MSM)

Zasłużeni dla województwa łódzkiego. Wręczono cztery odznaki

Zasłużeni dla województwa łódzkiego. Wręczono cztery odznaki
(MSM)

W Sali Obrad Sejmiku Województwa Łódzkiego odbyła się uroczystość podsumowująca obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w województwie łódzkim oraz 20-lecia Sejmiku Województwa Łódzkiego. Zostały również wręczone odznaki honorowe „Za Zasługi dla Województwa Łódzkiego”.

Otrzymał ją Ryszard Bonisławski, łódzki senator PO, a przede wszystkim znawca historii Łodzi okolic. Odznakami zostały uhonorowane również trzy instytucje: łódzki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Jana Czeraszkiewicza, Chorągiew Łódzka Związku Harcerstwa Polskiego oraz firma Rossmann, która m.in. wspiera i finansuje wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych na terenie województwa.

1. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza
Organizacja będąca kontynuatorem Oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego w Łodzi (8 marca 1909 r.) oraz Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Łodzi (marzec 1921 r.), licząca obecnie około 900 członków, działających w kilkunastu kołach i klubach. Oddział Łódzki PTTK jest organizatorem kilkudziesięciu imprez m.in. rajdów, wycieczek i spacerów, w których uczestniczy około 5000 osób rocznie (rajdy o najdłuższej historii to np.: „Rajd pamięci” – 55 lat czy rajd „Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 roku” – 56 lat).

2. Ryszard Bonisławski
Senator RP, polski regionalista, przewodnik turystyczny po Łodzi i regionie łódzkim, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi oraz wieloletni dyrektor Centrum Informacji Turystycznej. Obecnie prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi. Od wielu lat zajmuje się promowaniem oraz opisywaniem fabrykanckiej przeszłości miasta. W 1994 zainaugurował Filmową Encyklopedię Łodzi w TVP Łódź. Autor i współautor kilkunastu książek oraz przewodników, redaktor rubryki poświęconej zabytkom Łodzi i okolic w miesięczniku „Kalejdoskop” wydawanym przez Łódzki Dom Kultury.

3. Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o. o.
Istniejąca od 1993 roku łódzka firma, posiadająca obecnie 1200 sklepów w 465 miastach w Polsce. W Łodzi i w województwie łódzkim zatrudnia aktualnie prawie 4000 pracowników, natomiast we wszystkich jej filiach pracuje około 18 000 osób. Przez 25 lat działalności firma zainwestowała w Polsce ponad 1,6 mld zł, z czego 650 mln zł w województwie łódzkim. Główna siedziba firmy i największe centrum logistyczne ulokowane jest w Łodzi.
Rossmann SDP Sp. z o. o. wspiera i finansuje wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych na terenie naszego województwa. Na uwagę zasługuje również fakt wspierania przez firmę Rossman licznych organizacji charytatywnych, wśród których jest np. Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli, Bank Żywności, PCK czy Fundacja Gajusz.

4. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka im. Aleksandra Kamińskiego
Istniejąca od ponad 100 lat organizacja działająca na terenie powiatów i gmin województwa łódzkiego, zrzeszająca 24 hufce oraz 9,5 tysiąca zuchów, harcerzy, starszych harcerzy, wędrowników, instruktorów i seniorów. Jej wkład w wychowanie pokoleń mieszkańców Województwa Łódzkiego jest nie do przecenienia.

(MSM)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.