Zapłacili za najdroższą w historii Łodzi działkę

Czytaj dalej
Iwona Jędrzejczyk

Zapłacili za najdroższą w historii Łodzi działkę

Iwona Jędrzejczyk

Biura, mieszkania, lokale handlowo-usługowe i restauracje powstaną na ponad 2 ha między dworcem Łódź Fabryczna, a gmachem EC1 Budowa rozpocznie się w 2018 r.

Dokładnie 104 mln 796 tys. zł przelała już na konto magistratu firma, która kupiła nieruchomość o powierzchni nieco ponad 2 ha między nowym dworcem Łódź Fabryczna a gmachem EC1 w Nowym Centrum Łodzi. Wczoraj podpisano akt notarialny kupna-sprzedaży tej najdroższej jak do tej pory nieruchomości sprzedanej przez miasto (obecnie znajduje się na niej parking oraz zaplecze dla budowy dworca Łódź Fabryczna). Wcześniej odczytano jego treść spisaną na ośmiu stronach. Tym samym właścicielem działki stała się firma deweloperska o belgijskich korzeniach - Ghelamco. Firma była jednym z trzech chętnych na zakup tej nieruchomości podczas przetargu, który odbył się pod koniec października tego roku. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 60 mln zł.

Zgodnie z planem miejscowym, na nieruchomości można wygospodarować dziewięć miejsc pod zabudowę. Przewidziane są tam m.in. budynki biurowe i wielorodzinne z usługami, ale mieszkania mogą powstać od drugiej kondygnacji wzwyż.

Zabudowa może mieć od sześciu do ośmiu kondygnacji (25 - 35 m). W przyszłym roku będą prowadzone prace projektowe, a pierwsza łopaty zostanie wbita w 2018 r. Realizacja całej inwestycji potrwa około 4-5 lat.

Iwona Jędrzejczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.