Zabójcy nudy na (nie tylko) zimowe wieczory

Czytaj dalej
Piotr Jach

Zabójcy nudy na (nie tylko) zimowe wieczory

Piotr Jach

Z zimowych ferii korzystają zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Świetnie jest razem spędzić trochę czasu, a znakomitą okazję do wspólnej zabawy dają przeżywające swój renesans gry planszowe.

Niezależnie od tego, że nie do każdej z nich potrzebna jest rzeczywiście plansza (czasem są to tylko karty, niekiedy kostki, figurki lub całkiem inne rekwizyty), wszystkie łączy wysoki współczynnik rozrywkowości i bezcenny walor socjalny. Wspólne granie zbliża, a w tym leży przecież sens rodzinnej zabawy. Podpowiadamy zatem, w co zagrać. Zestawienie najbardziej popularnych gier planszowych przygotował Tomasz Kisiel-Bassendowski, właściciel sklepu „Gralnia” i niestrudzony popularyzator gier „bez prądu”.

„Dobble” - kapitalna gra rodzinna na spostrzegawczość, której zasady można opanować dosłownie w trzy sekundy. 55 okrągych kart dostarcza maksymalnej frajdy.

„Takenoko” - gdy ma się pod opieką pandę, trzeba ją dobrze karmić! Hodowla bambusa i dbanie o cenne zwierzę to istota tej pięknie wydanej gry.

„Wsiąść do pociągu: Europa” - druga część bardzo popularnej serii. Gracze zbierają karty wagonów, budują dworce i przemierzają trasy kolejowe całego kontynentu.

„Kakao”- przystępna gra gospodarczo-ekonomiczna, w której kluczem do sukcesu jest hodowla i sprzedaż owoców kakaowca.

„Alias” - pozycja dla trochę większych, gra dobrze sprawdzająca się na imprezach towarzyskich, zabawnie wykorzystująca stereotypowe odmienności świata kobiet i mężczyzn.

„Martwa zima” - wielowątkowa gra rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Gracze muszą współpracować, by przetrwać koszmarną zimę.

„Talisman: Magia i miecz”- to planszowy RPG, hit wszech czasów. Gracze wcielają się w poszukiwaczy starożytnego artefaktu i na drodze do jego zdobycia przeżywają mnóstwo fantastycznych przygód. Klasyka gatunku!

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.