Lila Sayed

Zabił na pasach - opuści areszt. Biegli uznali, że jest niepoczytalny!

Szaleniec zabił 58-letniego pieszego na ul. Traktorowej. Kilka przecznic dalej porzucił  rozbite auto. Szaleniec zabił 58-letniego pieszego na ul. Traktorowej. Kilka przecznic dalej porzucił rozbite auto.
Lila Sayed

Tuż po zabójstwie 37-latek trafił do szpitala psychiatrycznego, skąd został przewieziony do aresztu.

Łódzka prokuratura skierowała do sądu wniosek o internację (przeniesienie do zamkniętego zakładu psychiatrycznego) 37-letniego kierowcy renault, który 12 grudnia ub.r. rozbijał auta, atakował przechodniów i celowo zabił pieszego na pasach na ul. Traktorowej.

Biegli orzekli, że 37-letni mieszkaniec Polesia jest niepoczytalny i występuje duże prawdopodobieństwo popełnienia podobnych czynów w przyszłości.

- 37-latek usłyszał zarzut zabójstwa, uszkodzenia 7 samochodów, naruszenia nietykalności cielesnej 2 osób oraz spowodowania obrażeń u 5 osób - wylicza Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy prokuratury Okregowej w Łodzi. - Postępowanie zostanie umorzone.

Posiedzenie sądu w sprawie internacji odbędzie się 7 września.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, 37-latek trafi do zamkniętej placówki, którą będzie mógł opuścić, gdy lekarze i sąd uznają, że nie stwarza już niebezpieczeństwa.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.