Lila Sayed

Zabił na pasach - opuści areszt. Biegli uznali, że jest niepoczytalny!

Szaleniec zabił 58-letniego pieszego na ul. Traktorowej. Kilka przecznic dalej porzucił  rozbite auto. Szaleniec zabił 58-letniego pieszego na ul. Traktorowej. Kilka przecznic dalej porzucił rozbite auto.
Lila Sayed

Tuż po zabójstwie 37-latek trafił do szpitala psychiatrycznego, skąd został przewieziony do aresztu.

Łódzka prokuratura skierowała do sądu wniosek o internację (przeniesienie do zamkniętego zakładu psychiatrycznego) 37-letniego kierowcy renault, który 12 grudnia ub.r. rozbijał auta, atakował przechodniów i celowo zabił pieszego na pasach na ul. Traktorowej.

Biegli orzekli, że 37-letni mieszkaniec Polesia jest niepoczytalny i występuje duże prawdopodobieństwo popełnienia podobnych czynów w przyszłości.

- 37-latek usłyszał zarzut zabójstwa, uszkodzenia 7 samochodów, naruszenia nietykalności cielesnej 2 osób oraz spowodowania obrażeń u 5 osób - wylicza Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy prokuratury Okregowej w Łodzi. - Postępowanie zostanie umorzone.

Posiedzenie sądu w sprawie internacji odbędzie się 7 września.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, 37-latek trafi do zamkniętej placówki, którą będzie mógł opuścić, gdy lekarze i sąd uznają, że nie stwarza już niebezpieczeństwa.

Lila Sayed

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.