Wypadek przez czarnego kota

Czytaj dalej
Iwona Jędrzejczyk

Wypadek przez czarnego kota

Iwona Jędrzejczyk

Trzy samochody zderzyły się wczoraj na ul. Krakowskiej na Polesiu, na odcinku między ul. Minerską a ul. Rzeszowską. A wszystko zaczęło się od... czarnego kota.

- 29-letni łodzianin jechał fordem focusem ul. Krakowską w kierunku Teofilowa - mówi st. asp. Bartłomiej Wiaderek z łódzkiej drogówki. - Kiedy znajdował się na wysokości posesji pod numerem 32a, zauważył leżącego na jezdni, na jego pasie ruchu, martwego czarnego kota. Chciał ominąć zwierzę, dlatego odbił w lewo i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się czołowo z oplem zafira, za którego kierownicą siedział także 29-letni łodzianin. Po zderzeniu ford obrócił się i zatrzymał się prostopadle do krawężnika. Wówczas w lewy bok tego auta uderzył jeszcze fiat seicento, jadący tym samym pasem, co ford. Za jego kierownicą siedziała 54-letnia łodzianka.

Troje kierujących doznało niegroźnych potłuczeń. Zostali opatrzeni na miejscu. Byli trzeźwi.

- Kiedy zobaczyłem, że ford jedzie wprost na mnie, było już za późno, by zareagować - opowiada pan Jacek, kierowca opla. - Próbowałem co prawda odbić w prawo, ale już nie zdołałem. Na szęście w aucie wystrzeliły poduszki powietrzne i nic poważnego mi się nie stało.

Kierowca forda został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami karnymi. Mandat (w wysokości 250 zł) i również sześć punktów karnych otrzymała także kierująca fiatem. Z powodu zdarzenia przejazd przez ul. Krakowską był zablokowany w obu kierunkach przez około godzinę. W tym czasie autobusy MPK linii 76, 97A i 97B jeździły objazdami przez ul. Biegunową, ul. Srebrzyńską, al. Unii Lubelskiej oraz ul. Konstantynowską.

Iwona Jędrzejczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.