Lila Sayed

Wypadek na S8. Bus wbił się w barierkę

Wypadek na S8. Bus wbił się w barierkę
Lila Sayed

Wszyscy uczestnicy wypadku, do którego doszło wczoraj przed południem na drodze ekspresowej S8 w podpabianickich Pawlikowicach, zostali poważnie ranni.

Do szpitali w Łodzi, Sieradzu i Pabianicach trafiło sześć osób - 54-letni kierowca opla vivaro (busa) oraz pięciu pasażerów (dwie kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat). Dwie osoby są w stanie bardzo ciężkim.

Dramat rozegrał się w Pawlikowicach na węźle Pabianice Południe. Bus (na dolnośląskich numerach rejestracyjnych) jechał w kierunku Łodzi, kierowca chciał zjechać z trasy S8 na drogę wojewódzką nr 485.

Z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na prawo i uderzył z impetem w bariery energochłonne. Uderzenie było tak silne, że metalowe bariery wbiły się w opla, zatrzymując się w kabinie kierowcy!

54-letni kierujący busem cudem uniknął śmierci, ponieważ auto wbiło się w barierkę tak, że ta praktycznie przecięła go wzdłuż. Mocno ucierpieli także pasażerowie. Jedna z kobiet (zajmowała środkowe miejsce z tyłu pojazdu), doznała otwartej rany klatki piersiowej.

Podczas wypadku urwały się drzwi opla. To sprawiło, że jeden z mężczyzn wypadł z samochodu i spadł ze skarpy czterdzieści pięć metrów w dół!

Na miejsce przybyły trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratowniczego (dwa z Łodzi i jeden z Ostrowa Wielkopolskiego), siedem zastępów straży pożarnej (m.in. OSP Chechło, OSP Dobroń oraz strażacy z Pabianic) i karetki pogotowia.

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.