Wybuch w kopalni Mysłowice. Dyrektor naczelny oparzeniówki: Jest potrzebna interwencja prezesa NFZ

Czytaj dalej
Fot. Kamila Rożnowska
KR

Wybuch w kopalni Mysłowice. Dyrektor naczelny oparzeniówki: Jest potrzebna interwencja prezesa NFZ

KR

W CLO w Siemianowicach Śląskich trwa leczenie 23 górników, poszkodowanych w zeszłotygodniowym wybuchu w kopalni Mysłowice – Wesoła. Szpital kontaktował się z NFZ w sprawie uruchomienia dodatkowych pieniędzy na leczenie poparzonych w tej katastrofie. – Zagrożona jest płynność finansowa szpitala – mówił dzisiaj na konferencji Mariusz Nowa, dyrektor naczelny CLO.

Władze CLO w Siemianowicach Śląskich kontaktowały się już z ministerstwem zdrowia w sprawie finansowania hodowli skóry, które zostały założone dla poparzonych górników w zeszłotygodniowym wybuchu w kopalni Mysłowice Wesoła. Szpital przedstawił także NFZ swoje potrzeby finansowe, a które wynikają z „nadwykonań” świadczeń medycznych dla 23-osobowej grupy górników.

Mariusz Nowak, dyrektor naczelny CLO poinformował, że NFZ odpowiedział siemianowickiej oparzeniówce, że taka decyzja wymaga czasu i odpowiednich rozliczeń. –Ja to rozumiem, ale to trzeba załatwić szybciej. Nie możemy czekać kolejnego miesiąca, bo za miesiąc będzie już za późno – mówił dyrektor naczelny.

Przyznał również, że w tej sytuacji potrzebna jest interwencja prezesa NFZ.

Mariusz Nowak podał przykład, że wprowadzenie nawet jednego leku dla wszystkich górników, to koszt rzędu 10 tys. dziennie.
Dyrektor zwracał uwagę, że szpital na co dzień nie ma tak dużej grupy osób z tak ciężkimi obrażeniami do leczenia. – Nie możemy pozwolić sobie na czekanie, albo opóźnienie decyzji. Uruchamiamy wszystkie środki finansowe, aby sprowadzić wszystkie leki niezbędne do skutecznego leczenia – dodawał.

Dodajmy, że na oddziale intensywnej terapii siemianowickiej oparzeniówki nadal przebywa sześciu górników. –Dwaj są w stanie krytycznym, czterej w stanie nieco bardziej stabilnym, z zauważalnymi poprawami w zakresie monitorowanych parametrów. Pozostali pacjenci na oddziale chirurgicznym są w stanie ogólnie zadawalającym – informuje prof. Marek Kawecki z CLO.
Rokowania dla sześciu pacjentów przebywających na OIOM są bardzo ostrożne.


*Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
*Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
*Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

KR

Komentarze

7
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Jaś

Żadna partia i żaden rząd, nie mają odwagi powiedzieć społeczeństwu, że konstytucyjna gwarancja leczenia wszystkich najnowocześniejszymi metodami jest fikcją! W żadnym kraju, nawet w najbogatszym, tak nie jest. Składki w Polsce są najniższe w EU a wymagania mamy najwyższe. Cudów nie ma! Albo zwiększone zostaną składki (i to radykalnie) albo ograniczony będzie dostęp do świadczeń (pozostaną tylko podstawowe) i będą dodatkowe ubezpieczenia prywatne. Jeśli dziś wyda się więcej na leczenie górników to w innym miejscu będzie pieniędzy jeszcze mniej i będziemy czekali np na operację wszczepienia endoprotezy 10 lat!

Jorg

pomoże SOLIDARNOŚĆ. Mieli na śruby niych majom na lyki. Z jaki paki majom jim płacic z moich składek?

Jorg

pomoże SOLIDARNOŚĆ. Mieli na śruby niych majom na lyki. Z jaki paki majom jim płacic z moich składek?

fajla11

POMOŻECIE -POMOZYMY

Erwin

Ile kosztuje utrzymanie Kancelarii Prezydenta [ klomlojtryy wyczyszczą z 3 sprzątaczki bez towarzyszy i WSI] i "przechowalni trupów politycznych" czyli senatu i tu jest kasa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ben

"że NFZ odpowiedział siemianowickiej oparzeniówce, że taka decyzja wymaga czasu i odpowiednich rozliczeń" .Jakim trzeba skurwisynem żeby dać taka odpowiedz !!!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.