Wszystko dla ptaków, gryzoni, psów i kotów na targach Pet Fair

Czytaj dalej
Magdalena Rubaszewska

Wszystko dla ptaków, gryzoni, psów i kotów na targach Pet Fair

Magdalena Rubaszewska

Karma i smakołyki, szelki, smycze, zabawki, legowiska i transportery, ubrania, żwirek, kuwety, drapaki, klatki dla gryzoni i ptaków, kosmetyki i preparaty do pielęgnacji, akcesoria do urządzenia i utrzymania akwarium - to oferta stu pięćdziesięciu producentów i dystrybutorów z całej Polski, którzy przyjechali na XVI Międzynarodowe Targi Zoologiczne Pet Fair trwające w hali Expo Łódź do niedzieli.

Jutro odbędą się spotkania z ekspertami. Aneta Awtoniuk, behawiorystka, znana z programów telewizyjnych opowie o treningu, opiece i żywieniu psa. Jak aktywnie spędzać czas z czworonogiem poradzi Joanna Korbal, mistrzyni Europy we freesbie. Behawioryści pokażą, jak przez zabawę rozwiązać problemy, których przysparza kot. Ponadto odbędą się: bezpłatne czipowanie psów, pokaz reanimacji zwierząt, akcja Master Chefs 4 Dogs.

- Nowością są zabawki do gryzienia dla psów, w które można włożyć różne smakołyki. Wykonano je z trwałego tworzywa, bardzo odpornego na gryzienie. Są także świecące piłeczki na baterie - mówi Sylwia Wysocka z firmy oferującej akcesoria dla psów i kotów.

Wybór szelek, obroży i smyczy jest ogromny. Zarówno materiałów, z których zostały wykonane, jak i kolorów. Jeden z rodzajów szelek został uszyty z włókna, dzięki któremu noszący je pies nie poci się. I tutaj panuje moda na kolory. Najlepiej sprzedają się szelki i smycze w zależności od modelu w kolorach czerwonym, malinowym, zielonym i turkusowym. A największym wzięciem cieszą się ubranka moro, czerwone i w barwie kwiatów fuksji.

Oferta dla ptaków i gryzoni może nie jest tak różnorodna jak dla psów i kotów, ale miłośnicy tych zwierząt moga zafundować swym świnkom morskim albo szczurom np. popcorn z suszonymi bananami, jabłkami bądź marchewką, podściółkę pachnącą owocami liczi, jeżyna truskawkami albo bazylii, kołowrotek na łożyskach, który nie będzie hałasował, gdy w nocy chomikowi albo szczurowi zachce się w nim pobiegać.

Uwaga! W dzisiejszym papierowym wydaniu „Expressu Ilustrowanego” na stronie pierwszej wydrukowany jest kupon uprawniający do wejścia jutro za darmo na targi. Kupon będzie odcinany przez obsługę targów. Sam kupon, jego odbitka ksero, fotografia - nie uprawniają do bezpłatnego wejścia.

Magdalena Rubaszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.