Wolą jechać na zagraniczną wycieczkę zamiast jeść karpia

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Sławomir Bobbe

Wolą jechać na zagraniczną wycieczkę zamiast jeść karpia

Sławomir Bobbe

Jedni nie mają ochoty siedzieć kilka dni „przy garach”, inni nie czują potrzeby spędzania świąt z bliższą i dalszą rodziną, kolejni nie wyobrażają sobie świąt bez śniegu. Dla nich świetną opcją jest świąteczny wyjazd.

Coraz więcej osób zamiast tradycyjnego spędzania świąt wybiera inne sposoby świętowania. Jedni stawiają na wege święta, inni wyjeżdżają za granicę lub spotykają się ze znajomymi.

- Razem z moją partnerką świąteczny wyjazd planujemy niemal z rocznym wyprzedzeniem. W Polsce od lat w święta nie ma śniegu, a my pamiętamy z dzieciństwa, jaką radość nam dawał. Dlatego od kilku lat wyjeżdżamy na święta do Włoch, na narty - mówi Kamil z Bydgoszczy. - Najlepiej jak uda się połączyć wyjazd świąteczny z imprezą sylwestrową na miejscu. Nie zawsze udaje się jednak wziąć tyle urlopu. No i ceny wyjazdów świąteczno-noworocznych przebijają często te ze szczytu wakacyjnego, dlatego rezerwować trzeba wcześniej.

Gdy nie ma dzieci w domu

- Mamy już odchowane dzieciaki, niestety wyjechały za granicę i tam układają sobie życie. Mamy taki układ, że jednego roku przyjeżdżają do nas na święta, a w drugim spędzają czas ze swoją drugą rodziną - opowiada nasza Czytelniczka. - Dlatego my co dwa lata, zamiast siedzieć w domu „przy garach” wybieramy się gdzieś, gdzie temperatura pozwala na opalanie się i naładowanie akumulatorów. W takim Egipcie (ten kierunek wybiera niemal co trzeci wyjeżdżający na święta za granicę) pogoda jest gwarantowana, a wyjazd tani. W Polsce pogoda zwykle jest podła, a nastrój dołujący. Uciekamy od tego, a nawet w krajach arabskich tamtejsze hotele szykują świąteczne dania. Choć na pewno nie są tak dobre, jak te przygotowane przez nasze babcie.

Zamiast siedzieć w domu przy garach, co dwa lata wybieramy się w ciepłe kraje, by naładować akumulatory

Z dalszej części artykułu dowiesz się:

 • w jaki sposób Polacy spędzają święta Bożego Narodzenia
 • o ile wzrósł procentowy wzrost rezerwacji wycieczek i wyjazdów w okresie świątecznym w 2018 roku
Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.