Wiemy, kiedy ruszają baseny i kąpieliska

Czytaj dalej
Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Wiemy, kiedy ruszają baseny i kąpieliska

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Wszystkie baseny zewnętrzne na terenie Aquaparku Fala będą jutro i pojutrze otwarte.

Taką decyzję podjęły władze obiektu w związku z prognozami pogody, według których w najbliższy weekend temperatury w cieniu mają wynosić nawet 30 stopni Celsjusza. Wcześniej sezon kąpieli pod gołym niebem planowano rozpocząć za tydzień.

- Baseny, poza brodzikiem, mamy już napełnione wodą, która została również przebadana przez sanepid - mówi Anna Duda, kierownik sprzedaży w Aquaparku Fala. - Woda jest w nich dogrzewana do 24 - 26 stopni Celsjusza. W brodziku będą 30 - 32 stopnie.

Wcześniej w każdym basenie zostały wymienione uszkodzone kafelki. Renowację przeszła także 50,5-metrowa zjeżdżalnia kamikadze - zasilikonowano złącza na niej i po raz pierwszy od uruchomienia w 2010 r. wypolerowano jej powierzchnię dla lepszego i jeszcze szybszego ślizgu.

Na spragnionych słońca i kąpieli pod chmurką będzie czekało w weekend 800 leżaków. Kolejnych 300 zostało już zamówionych i dotrze jeszcze w maju. Nie będą natomiast dostępne plac zabaw oraz boisko do piłki plażowej, które, ze względu na trwającą rozbudowę obiektu, zostaną przeniesione do tzw. części leśnej. Będzie można skorzystać z nich w połowie czerwca. Wcześniej zostaną przeprowadzone specjalne opryski terenów zielonych, by pozbyć się z nich komarów, kleszczy i meszek. W strefie zewnętrznej nie będzie poza tym działał jutro i pojutrze żaden z punktów gastronomicznych.

Póki co baseny zewnętrzne na Fali zostaną otwarte tylko na weekend: w sobotę w godz. 9 - 21, a w niedzielę w godz. 9 - 22 (krótsze godziny otwarcia jutro są spowodowane odbywającą się wieczorem Nocą Naturystów). Ze zjeżdżalni kamikadze można korzystać do godz. 20.

Od kolejnego weekendu (27 - 28 maja) część zewnętrzna będzie czynna już codziennie.

Pozostałe baseny pod chmurką (Wodny Raj oraz pływalnia im. Promienistych), a także kąpieliska w Artu-rówku, na Stawach Jana i Stawach Stefańskiego zostaną uruchomione 24 czerwca. Na razie można korzystać z tamtejszych wypożyczalni sprzętu wodnego (w Arturówku i na Stawach Jana tylko w weekendy w godz. 10 - 18, a na Stawach Stefańskiego - codziennie w godz. 9 - 20).

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.