Wiemy już kto w tym roku odciśnie swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki Polska Press
Bogna Skarul [email protected]

Wiemy już kto w tym roku odciśnie swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd

Bogna Skarul [email protected]

Tegoroczny festiwal rozpoczyna się trochę później bo 5 lipca. Potrwa do niedzieli - 9 lipca. Podczas 22 Festiwalu Gwiazd swoje dłonie na Promenadzie odciśnie 11 artystów.

W tym roku specjalnymi gośćmi festiwalu, czyli tymi, którzy odcisną swoje dłonie na Promenadzie Gwiazd będą: Beata Poźniak, Piotr Szwedes, Iza Kuna, Bartłomiej Topa, Magdalena Boczarska, Paweł Małaszyński, Wojciech Wysocki, Justyna Sieńczyłło, Edyta Bartosiewicz i Janusz Kondratiuk.

- Tych nazwisk jesteśmy pewni - mówi Artur Duszyński, dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, który jest współorganizatorem imprezy. - Ale na Promenadzie pojawi się jeszcze jedna gwiazda - dodaje tajemniczo i od razu wyjaśnia, że będzie to laureat drugiego już plebiscytu publiczności „Idol publiczności” jaki organizatorzy ogłosili na swoich stronach internetowych (www.festiwalgwiazd.com.pl).

Głosujcie na swojego idola

Artur Duszyński namawia więc do głosowania na swojego idola i podaje, że na liście do tytułu „Idol publiczności” znaleźli się: Mikołaj Roznerski, Marta Wierzbicka, Mateusz Janicki, Zofia Zborowska, Marek Kaliszuk.

- Kto wygra i kto z tej piątki będzie jedenastą osobą podczas gali odciśnięcia dłoni, nie wiem, bo to zależy właśnie od publiczności - podkreśla Duszyński i zaznacza, że ta „tajemnica” z 11-tą gwiazdą rozstrzygnie się podczas uroczystej gali w sobotę 8 lipca.

- A po gali zapraszamy na koncert Edyty Bartosiewicz - dodaje Duszyński.

Tegoroczny 22. już Festiwal Gwiazd organizatorzy chcieli aby przebiegał pod hasłem „22 hity na 22-lecie festiwalu”, ale ostatecznie zapadła decyzja, że będzie to „Noc przebojów - hity światowej muzyki”. Taki bowiem tytuł ma zaplanowany na otwarcie koncert w amfiteatrze, który odbędzie się w środę 5 lipca o godzinie 21. Koncert nie jest biletowany, a organizatorzy zapowiadają muzyczny maraton z udziałem najbardziej utalentowanych artystów polskiej sceny.

Muzyka pobudzająca wyobraźnię

Pomysłodawcą koncertu jest Roman Wojciechowski-Pazur. Zaprosił do współpracy artystów, którzy zaprezentują festiwalowej publiczności znane piosenki w zaskakujących aranżacjach. W programie koncertu znalazły się takie piosenki, jak: „Rolling in the deep”, „Stairway to heaven” czy „Simply The Best”.

- To muzyka, która pobudza wyobraźnie i nikogo nie pozostawia obojętnym. Charyzma artystów i niezwykłe interpretacje sprawią, że w znanych hitach zakochamy się na nowo. Muzyka nie uznaje kompromisów. Jest albo dobra, albo nie - podkreśla Roman Wojciechowski-Pazur, który zdecydował o kształcie widowiska i wyselekcjonował piosenki.

Podczas wieczoru otwarcia organizatorzy Festiwalu będą zbierać datki na wsparcie Dominika z Międzyzdrojów. W końcu muzyka najmocniej wpływa na emocje i otwiera serca.

Kto pojawi się na scenie i jakie piosenki zaśpiewa? Organizatorzy zapraszają do wspólnej konkursowej zabawy. Na stronie Festiwalu Gwiazd wkrótce pojawił się lista wykonawców. Zadanie polega na połączeniu artystów z utworami, które zaśpiewają. Do wygrania karnety na 22.Festiwal Gwiazd.

Pojawią się Młode Wilki

Ale to nie wszystkie atrakcje jakie przygotowały dla nas gwiazdy.

- Właśnie w tym roku mija 20 lat od momentu kiedy pierwszy raz na ekranach kin pojawił się film „Młode Wilki” - wspomina Artur Duszyński. I właśnie z tej okazji chcemy ten film przypomnieć - dodaje i od razu zapowiada, że gościem specjalnym pokazów filmu „Młode Wilki” oraz „Młode Wilki 1/2” będzie odtwórca jednej z głównych ról Piotr Szwedes.

- Ja także niezmiernie się cieszę na tę rocznicę - mówi Jarosław Jakimowicz, odtwórca roli „Cichego” w filmach i już dziś zapowiada, że także pojawi się na projekcjach jubileuszowych w Międzyzdrojach.

Stalińska wystąpi z Poźniak

Artur Duszyński zapowiada również recital Doroty Staliń-skiej ze specjalnym udziałem Beaty Poźniak, aktorki, która w 1985 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Ale tuż przed wyjazdem zagrała jeszcze jednocześnie, w filmie „Kronika wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy i w spektaklu telewizyjnym „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” jako Andzia, u boku Janusza Gajosa i Stanisławy Celińskiej. Inscenizacja ta została zaliczona do Złotej Setki Teatru TV. W Stanach zadebiutowała w filmie nominowanym do Oskara, „JFK” Olivera Stone’a jako Marina Oswald - żona domniemanego zabójcy prezydenta Kennedy’ego - Lee Harvey Oswalda, którego zagrał Gary Oldman. Zagrała także rolę rewolucjonistki w „Kronikach młodego Indiany Jonesa” czy też rolę lekarki, w serialu „Melrose Place”, poślubiającej geja. Pamiętana jest także z roli podwójnej agentki, CIA i izraelskiego Mossadu, w serialu JAG Wojskowe Biuro Śledcze. Wystąpiła gościnnie w serialu komediowym „Szaleję za tobą” z Helen Hunt i Paulem Reiserem. Za rolę pierwszej kobiety - Prezydenta Świata w filmie
„Babilon 5”, wytwórnia Warner Bros. wypromowała ją do nagrody Emmy (uznawanej za „telewizyjnego Oskara”).

Nowy spektakl Lubaszenki i koncerty

Organizatorzy 22 Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach zapraszają również na najnowszy spektakl Olafa Lubaszenki „Ludzie inteligentni”, ale także na jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Andrzeja Pągowskiego (to on jest twórcą plakatu, jaki promuje tegoroczna imprezę w Międzyzdrojach), który odbędzie się dość nietypowo, bo w hotelu Aurora. W budynku MDK przy ul. Bohaterów Warszawy otwarta zostanie wystawa „70 lat nadania praw miejskich Międzyzdrojom”, a w hotelu Vienna House Amber Baltic będzie można zobaczyć wystawę prac fotograficznych Tomasza Kochańskiego czy też specjalną wystawę prac Andrzeja Wajdy z galerii Bagno 2.

Podczas pięciu dni festiwalowych zagra także koncert zespół Pawła Małaszyńskiego Cochise oraz zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz, a aktorzy na chwilę przestaną być artystami i włożą na siebie stroje piłkarskie, aby rozegrać mecz z zachodniopomorskimi samorządowcami. Mecz na żywo będzie relacjonował Dariusz Szpakowski. Podczas festiwalowych przedstawień zobaczymy też: Małgorzatę Foremniak, Pawła Deląga, Sambora Czarnotę, Martynę Kliszewską, Ewę Wen-cel, Justynę Sieńczyłło, Wojciecha Wysockiego.

Bogna Skarul [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.