Mirosław Malinowski

Wielkie plany remontowe

Wielkie plany  remontowe
Mirosław Malinowski

Za 26 mln zł zostanie zrealizowanych około 400 inwestycji osiedlowych Na Zarzewie będzie tężnia, od podstaw wybudują 20 placów zabaw dla dzieci.

Urząd Miasta Łodzi przeznaczy 26 mln zł na drobne inwestycje osiedlowe, które mają poprawić komfort życia. W większości są to pomysły zgłoszone przez rady osiedli. W tym roku zostanie wykonana dokumentacja prac, które będą zrealizowane w przyszłym roku. Lista inwestycji liczy około 400 pozycji, najwięcej wśród nich jest tych związanych z remontami placówek edukacjnych, dróg oraz chodników. Najdroższą inwestycją (o wartości 377 tys. zł) jest remont ulic na Widzewie (ul. Chmielowskiego i Adwento-wicza), które mają być pokryte w części asfaltem, a w części kostkę ażurowa na miejsca parkingowe. Ma być też położony chodnik do końca ul. Milionowej. Niewiele mniej (376 tys. zł) ma kosztować budowa chodnika przy ul. Byszewskiej na odcinku od ul. Pomarańczowej do granic miasta. A 200 tys. zł ma z kolei kosztować przebudowa i remont chodników na terenie Osiedla Chojny-Dąbrowa, na ul. Kadłubka, Malczewskiego i Mazurskiej.

Pieniądze znalazły się też na budowę lub wyremontowanie 23 miejsc służących rekreacji łodzian. W czterech miejscach na terenach dotychczasowych placów zabaw powstaną zupełnie nowe konstrukcje, na których będą się bawić dzieci i młodzież. Warte po ok. 200 tys. zł place pojawią się na Rokiciu (przy ul. Zwrotnikowej 2 oraz między ul. Przyszkole a Cieszkowskiego), w parku im. Reymonta (przy Białej Fabryce) oraz na Chojnach przy ul. Leszczyńskiej, Ustronnej i Przedniej.

Na Zarzewie w parku Podolskim powstanie tężnia solankowa (przeznaczono na ten cel. ok. 150 tys. zł). Kompleksowa naprawa dachu czeka zabytkową kapliczkę św. Rocha, a drobne naprawy dachu kapliczkę św. Antoniego w Lesie Łagiewnickim, które również zyskają nowe zabezpieczenie przeciwpożarowe (koszt 10 tys. zł). Za 30 tys. zł ma być zagospodarowany pasaż między ul. Gdańską a Wólczańską (naprzeciwko straży pożarnej).

Mirosław Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.