Wielki powrót Seweryna Krajewskiego

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal, Wojciech Wojtkielewicz
Paweł Strzelecki

Wielki powrót Seweryna Krajewskiego

Paweł Strzelecki

Seweryn Krajewski jakiś czas temu zakończył swoją karierę muzyczną i wyjechał do USA. Piosenkarz jest pokłócony z wieloma muzykami, w tym z częścią swojego dawnego zespołu. Ale coś się zmieniło...

Seweryn postanowił zakopać wojenny topór z jednym z członków Czerwonych Gitar, Bernardem Dornowskim. Muzycy planują wspólną trasę koncertową. Dodatkowo Krajewski potwierdza, że w przyszłym roku zacznie nagrywać płytę z Andrzejem Piasecznym.

- Właśnie omawiałem z Bernardem szczegóły sentymentalnej trasy po ośrodkach polonijnych w Europie Zachodniej, byłym NRD oraz USA. Niezależnie od tych planów od przyszłego roku zabieram się ostro do pracy z Andrzejem Piaskiem Piasecznym - powiedział Krajewski w rozmowie z „Twoim Imperium”.

Mamy nadzieję, że w wielkim powrocie nie przeszkodzi fakt, że Seweryn wycofał z ZAiKS-u cały swój repertuar.

Piosenkarz nie pojawił się na 35-leciu i 50-leciu zespołu, nie przyjechał również na pogrzeb niedawno zmarłego Jerzego Kosseli. Prawdopodobnie chciał uniknąć konfrontacji z Jerzym Skrzypczykiem, współzałożycielem Czerwonych Gitar, z którym od lat toczy spory sądowe o prawo do używania nazwy zespołu.

Paweł Strzelecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.