Leszek Kalinowski

Więcej testów. NFZ poszerzył dostęp do badań na obecność koronawirusa. Mają je teraz wszystkie szpitale

NFZ znacznie poszerzył możliwości płacenia za testy, aby mogli skorzystać z nich pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w  kraju Fot. Leszek Kalinowski NFZ znacznie poszerzył możliwości płacenia za testy, aby mogli skorzystać z nich pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w kraju
Leszek Kalinowski

Ważna zmiana. Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Taką możliwość wprowadza nowelizacja zarządzenia prezesa NFZ dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Jak poinformowała nas Joanna Branicka z lubuskiego oddziału NFZ - nowe przepisy przewidują, że NFZ rozliczy wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą. Testy mogą być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, ale także dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Wymazy ze szpitali trafią do wskazanych laboratoriów (np. w szpitalu jednoimiennym) i w efekcie szpital wykonujący test będzie mógł rozliczyć koszt tego testu z funduszem.

Zdaniem prezesa NFZ Adama Niedzielskiego, to fundamentalna zmiana. Znacznie poszerzone zostały możliwości płacenia za testy, aby mogli skorzystać z nich pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali w naszym kraju.

POLECAMY TEŻ

POMOGĄ NAM W STRESIE

ZOBACZ TEŻ
GDZIE CI POMOGĄ, GDY BOLI CIĘ ZĄB

ZOBACZ

W ZNANYCH MIEJSCACH HULA WIATR

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.