Wichura przewracała drzewa, łamała konary

Czytaj dalej
Magdalena Rubaszewska

Wichura przewracała drzewa, łamała konary

Magdalena Rubaszewska

Przewrócone drzewa, połamane konary, uszkodzone tramwaje, wstrzymany ruch pociągów - to skutki wczorajszej wichury. Wiało przez cały dzień, ale silny wiatr wyrządził najwięcej szkód rano.

Przez ok. dwie godziny nie kursowały pociągi na szlaku Łódź - Łowicz. Ok. godz. 7.24 maszynista pociągu ŁKA, jadącego z dworca Łódź Widzew do Łowicza, a zbliżającego się do przejazdu kolejowego na ul. Liściastej, zauważył przewracające się na tory drzewo. Zahamował, ale gałęzie upadły na przód składu. Nikomu z obsługi ani żadnemu z trzydziestu pasażerów nic się nie stało. Pociąg jednak dalej nie pojechał, podróżni przesiedli się do autobusów zastępczych. Ruch pociągów w obu kierunkach wstrzymano, po godz. 9 uruchomiono jeden tor, ok. godz. 10 drugi. Pięć pociągów ŁKA relacji Łódź - Łowicz było spóźnionych, także skład PolRegio spółki Przewozy Regionalne z Łodzi do Torunia odnotował ok. 40 minut opóźnienia.

Kłopoty z dojazdem do celu mieli też pasażerowie komunikacji miejskiej. Ok. godz. 6 stanęły tramwaje linii 12, 17, 45 i 46 na ul. Pomorskiej przy wiadukcie kolejowym. Połamane gałęzie drzew wiszące nad trakcją uszkodziły pantografy w trzech tramwajach. Ruch wznowiono po godzinie.

Ok. godz. 8 na ul. Brzezińską przy ul. Marmurowej upadł konar i zatarasował przejazd w obu kierunkach. Przez 20 minut nie kursowały autobusy linii 53A. W tym samym czasie stały też autobusy linii 51 na ul. Wycieczkowej przy ul. Okólnej, bo konar leżał w poprzek jezdni. Autobusy ruszyły po ok. 20 minutach.

Magdalena Rubaszewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.