Weronikę Król i Maćka Kuźmińskiego połączyła miłość do tatuażu. Ozdabianie ciała to ich hobby i sposób na życie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Ponikowska
Katarzyna Sipika-Ponikowska

Weronikę Król i Maćka Kuźmińskiego połączyła miłość do tatuażu. Ozdabianie ciała to ich hobby i sposób na życie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katarzyna Sipika-Ponikowska

On najbardziej lubi tatuować w ilustracyjno-bajkowo-baśniowym stylu. Ona preferuje neotraditional, zdefiniowane formy, motywy roślinno-zwierzęce. Oboje kochają kolory. Weronika Król i Maciek Kuźmiński poznali się w studiu tatuażu, gdzie oboje zaczynali przygodę z ozdabianiem ciał. Razem mieszkają, razem pracują i uczą się od siebie. Ich życie wypełnia tatuaż.

- Bardzo dobrze, że jest moda na tatuaże i że coraz więcej ludzi się tatuuje, bo można tę sztukę coraz bardziej rozwijać - zauważa Weronika (na Facebooku jako Mokosha Ink). - Bo trzeba zaznaczyć od razu, że to jest sztuka, nie wzorki, które robi społeczny margines - dodaje.

- Widać to w sklepach czy reklamach. Coraz więcej modelek i modeli ma tatuaże i coraz więcej firm właśnie takich osób do reklam poszukuje - przyznaje Maciek (na Facebooku jako Maciej The Wizard).

Ma 28 lat, pochodzi z Brzeszcz. Zamiłowanie do sztuki i zdolności artystyczne ma w genach. Jego mama uczyła sztuki i plastyki w szkole, malowała też obrazy na zlecenie. Dziś zajmuje się ceramiką.

W dalszej części tekstu:

 • Kiedy Maciek zrobił sobie pierwszy tatuaż?
 • W jaki sposób Weronika zaczęła swoją przygodę z tatuażami?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Katarzyna Sipika-Ponikowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.