Warto znać swoje prawa

Czytaj dalej
MM

Warto znać swoje prawa

MM

Fundacja „Subvenio” zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań z prawnikami bBędzie można zasięgnąć specjalistycznej porady i dowiedzieć się, jakie prawa nam przysługują.
Każdy, kto potrzebuje pomocy prawnej, może z niej bezpłatnie skorzystać, przychodząc na spotkania ze specjalistami w ramach cyklu „Prawo dla każdego - Seniorze, poznaj swoje prawa”, który prowadzi Fundacja Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej „Subvenio”.

– Na otwartych spotkaniach z prawnikiem zachęcamy seniorów do zapoznania się z praktycznym działaniem systemu prawa, rozumieniem swych praw i jak skutecznie z nich korzystać

– mówi Agata Zakrzewska, która odpowiada za edukację prawną. – Spotkania mają na celu rozwijanie świadomości prawnej i podejmowanie aktywności obywatelskiej.

Tematy i zagadnienia prawne zostały oparte na wieloletnim doświadczeniu współpracujących z fundacją prawników, radców prawnych i adwokatów od lat wspierających osoby pokrzywdzone przestępstwem w ramach Programu Funduszu Sprawiedliwości i udzielających porad w kilku punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Łodzi.

Cykl rozpoczyna się w najbliższy czwartek, 26 września, o godz. 18 spotkaniem pt. „Prawa pacjenta - czy znasz swoje prawa?”. Ten temat zostanie powtórzony w kolejną środę, 2 października, w godz. 10-11.30. Prawnicy będą czekali w Pracowni Aktywnych 50+ w Centrum Handlowym „Sukcesja” (al. Politechniki 1) na poziomie -1. Fundacja „Subvenio” zaprasza wszystkich seniorów - nie tylko pacjentów - do poznania swoich praw w instytucjach służby zdrowia, jak i gdzie dochodzić swych praw i mieć wpływ na swoje zdrowie i politykę zdrowotną. Praktyczny wymiar prawa to także znajomość praw człowieka, obywatela, jak i działania instytucji służących ochronie pacjenta, konsumenta, osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Więcej informacji na temat spotkań można uzyskać pod numerem 514-025-546.

Kolejne spotkania z prawnikami zaplanowano na 3 i 9 października (pt. „Zanim napiszesz pozew, czyli jak wygrać w sądzie”), 10 i 16 października („Mediacja? Ugoda? Czy wyrok sądu?”) oraz 17 i 23 października („Prawo rodzinne - czyli trudne relacje”).

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.