Wakacyjny zastój w urzędzie [infogram]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Katarzyna Dworska

Wakacyjny zastój w urzędzie [infogram]

Katarzyna Dworska

Lipiec i sierpień to martwe miesiące dla poszukujących pracy. Spory ruch zacznie się we wrześniu, kiedy zgłoszą się absolwenci uczelni.

Pod koniec czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 11 491 osób, w tym 8 374 z Bydgoszczy. Wśród nich przeważają osoby z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym. - Wakacyjne miesiące to u nas martwy sezon - mówi Tomasz Zawiszewski, dyrektor PUP. - W tym czasie mniej osób się u nas rejestruje niż wiosną i jesienią. A oferty pracy sezonowej pojawią się sporadycznie.


Osoby zarejestrowane w urzędzie pracy
Create bar charts

Od dłuższego czasu dominują ogłoszenia dotyczące branż budowlanej, mechanicznej i informatycznej.

- Poszukujemy między innymi operatorów maszyn, spawaczy, ślusarzy, dekarzy i malarzy - wymienia Zawiszewski. - Szukamy także sprzedawców oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia samochodów ciężarowych z naczepą.

O szczególnym zapotrzebowaniu na ekspedientów świadczą ogłoszenia w witrynach sklepów, na które można się natknąć idąc, chociażby, przez centrum miasta. - Brakuje natomiast ofert dotyczących pracy biurowej - dodaje Zawiszewski. - Ten trent kształtuje się już od lat. O wiele łatwiej jest znaleźć zatrudnienie po ukończeniu szkoły zawodowej niż studiów na kierunkach humanistycznych.

Ruch zacznie się we wrześniu, gdy do urzędu zgłoszą się absolwenci uczelni.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.