W tym miejscu tropikalne lato trwa przez cały rok kalendarzowy

Czytaj dalej
Ryszard M. Perczak

W tym miejscu tropikalne lato trwa przez cały rok kalendarzowy

Ryszard M. Perczak

Tropical Islands, czyli niezwykłe miejsce z klimatem przypominającym Amazonię, znajduje się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od naszej zachodniej granicy.

Jak na Bali

Jadąc autostradą z Berlina do Drezna, mniej więcej na 60. kilometrze, już z daleka dostrzeżemy wystającą nad linię lasu potężną kopułę. To właśnie w niej na powierzchni 66 tysięcy metrów kwadratowych (tyle co 9 boisk piłkarskich) funkcjonuje coś co w naturze występuje tysiące kilometrów od Polski.

Wchodząc pod kopułę, od razu poczujemy się jak w dżungli. Jest nie tylko ciepło, ale również odpowiednio wilgotno.

Tropikalna rośliność i zwierzęta, baseny z przejrzystą wodą, piaszczyste plaże i wiele innych atrakcji pozwala zapomnieć o chłodnej jesieni i zimie w naszej strefie geograficznej.

Można pływać, grać w piłkę plażową bądź po prostu leniuchować na leżaku. Komu będzie tego mało, może skorzystać z licznych saun.

Na miejscu są kawiarnie, bary i restauracje pozwalające zaspokoić pragnienie i głód. Jest też sklep ze sprzętem sportowym. Wszystko w klimacie tropikalnej dżungli.

Od malucha do seniora

W niemieckim Tropical Islands znajdą coś dla siebie dorośli i dzieci, dlatego np. weekend mogą tam spędzać całe rodziny i nikt nie będzie się nudził.

Kto chciałby spędzić w tych warunkach więcej niż jeden dzień na miejscu ma możliwość wykupienia noclegu. Dla gości, którzy przyjeżdżają np. na weekend są przygotowane miejsca w namiotach oraz kam-perach i przyczepach kempingowych.

Wcześniej w tym miejscu była baza wojsk radzieckich. Na otoczonym lasami terenie oprócz kopuły z atrakcjami znajduje się ogromny parking i pole kempingowe.

Z drogi Berlin-Drezno łatwo tu trafić, bo wszystko jest bardzo dobrze oznakowane.

Ryszard M. Perczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.