Sandra Soczewa

W Sulęcinie lecą wióry, bo zmienia się park miejski

Sercem parku miejskiego w nowej odsłonie będzie fontanna. Oprócz niej i 400 tys. nowych nasadzeń pojawi się też m.in. skatepark, wielofunkcyjne boisko Fot. Materiały gminy Sercem parku miejskiego w nowej odsłonie będzie fontanna. Oprócz niej i 400 tys. nowych nasadzeń pojawi się też m.in. skatepark, wielofunkcyjne boisko oraz galeria pod chmurką.
Sandra Soczewa

Mieszkańców zaniepokoiła wycinka drzew. Urząd odpowiada: - To konieczność. Za chwilę ruszy odnowa parku miejskiego. Na zieleń miasto wyda aż 4 mln zł.

- Ostatnio w samym centrum wycięto drzewo. To był piękny i zielony skrawek placu. Wygląda na to, że tniemy co popadnie. Mało przemyślany krok - zaalarmował nas Czytelnik Karol. Okazuje się jednak, że wycinka była konieczna. Drzewo było stare i spróchniałe i zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców...

Uwagę sulęcinian zwróciły też oznaczone do wycinki drzewa w parku miejskim. Część z nich już usunięto. Oznaczone są kolejne drzewa, które też pójdą pod topór. - Dlaczego? - pytają mieszkańcy.

- Zgodnie z projektem rewitalizacji parku przy ul. Szkolnej oraz zagospodarowania tego terenu jak i inwentaryzacją dendrologiczną sporządzoną przez specjalistów, zachodzi konieczność usunięcia części drzew uschniętych i drzew z rodzaju klon, robinia i brzoza, których stan zdrowotny stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ludzi i mienia znajdujących się w parku - informuje Robert Komorowski, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, mieszkaniowej i ochrony środowiska.

Wiadomo też, że wycięte będą samosiewy klonu, które „nie mają szans na dalszy prawidłowy rozwój”.
Ale są też dobre wiadomości: gmina nie planuje innych wycinek w najbliższym czasie. A burmistrz Dariusz Ejchart podkreśla: - Sulęcin nie jest w trocinach.

Przeciwnie, w najbliższym czasie miasto raczej się zazieleni, a to za sprawą rewitalizacji parku miejskiego.

- Plan rewitalizacji parku przewiduje wykonanie nasadzeń około 400 tys. roślin drzewiastych, krzewów, krzewinek, bylin i kwiatów, które uzupełnią braki po usuniętych drzewach - informuje naczelnik Komorowski.

Przypomnijmy (pisaliśmy już o tym), park miejski przejdzie metamorfozę. Sama zieleń ma kosztować... 4 mln zł (z dotacji)! Do tego w parku przebudowane zostaną alejki, pojawią się nowe ławki, oświetlenie, skatepark, boisko, fontanna, galeria pod chmurką i „kontener kultury”. Całość ma kosztować niemal 8 mln zł (ponad 7 mln zł z dotacji). Prace ruszą już za kilka miesięcy.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.