W nocy wierni przejdą drogę krzyżową

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
[email protected]

W nocy wierni przejdą drogę krzyżową

[email protected]

W najbliższym czasie czekają nas w Żninie dwa ciekawe, związane z Wielkim Postem, przedsięwzięcia. Będą to drogi krzyżowe. Znamy szczegóły.

Pierwsza, połączona z inscenizacją oraz modlitwą w kościele św. Floriana. Druga dedykowana jest ludziom silnym - trzeba będzie w nocy przejść około 12 km.

Już dziś na terenie parafii św. Marcina (osiedle Górskie) w Żninie odbędzie się droga krzyżowa, połączona z Misterium Męki Pańskiej.

Na wydarzenie zapraszają: Stowarzyszenie MY Ruch Społeczny, Zespół Szkół Społecznych „Trójka“ im. Armii Krajowej, a także parafia św. Marcina. Początek o godz. 20.00 przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Pałuckiej.

W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w drodze krzyżowej ulicą Wiejską i sądzie nad Chrystusem.

W kościele odbędą się rozważania pt. „Ludzkie pasje“, czyli modlitwy i pieśni w oczekiwaniu na zmartwychwstanie - informuje Wojtek Lisiecki, jeden z organizatorów tego ciekawego przedsięwzięcia.

Z kolei parafia św. Floriana w noc z piątku, 11 marca, na sobotę, 12 marca, organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Szlak powiedzie pątników ulicą Szkolną w Żninie, przez Skarbienice, na tak zwaną „Łysą Górę“ do Wenecji. Uczestnicy wrócą pieszo tą samą drogą.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o północy przy kościele św. Floriana. Każdy, kto chce wziąć udział, powinien zabrać ze sobą latarkę oraz elementy odblaskowe.

- Pójdziemy w ciszy i pośród pól będą czytane poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość wyciszenia się i przemyślenia swojego życia - mówi ks. Mariusz Orlikowski.

Koniec religijnego przedsięwzięcia zaplanowany jest około godz. 3:30.

Jak dodaje ks. Mariusz Orlikowski, licząca 12 kilometrów trasa żnińskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to krótsza wersja tej czterdziestokilometrowej, jednak uczestnicy powinni wiedzieć, że jest dedykowana ludziom dorosłym i wytrzymałym.

Młodsi, którzy nie ukończyli jeszcze osiemnastego roku życia, mogą wziąć udział w wydarzeniu jedynie pod opieką dorosłych.

(szym)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.