W niedzielę znów zagra Orkiestra. Czy sztaby pobiją własne rekordy?

Czytaj dalej
Fot. Gubiński sztab WOŚP
Łukasz Koleśnik

W niedzielę znów zagra Orkiestra. Czy sztaby pobiją własne rekordy?

Łukasz Koleśnik

Będzie się działo. W prawie każdej gminie mamy sztab WOŚP. Będą licytacje, występy oraz pokazy, a przede wszystkim ludzie z sercem.

Poprzedni finał był naprawdę udany. Spójrzmy na statystyki w zeszłym roku. Najlepiej wypadł Gubin, który zebrał ponad 30 tys. zł. Jak podkreśla Marcin Gwizdalski, który już od czterech lat jest szefem gubińskiego sztabu, ciężko będzie pobić rekord. - Jak zwykle damy z siebie wszystko. Szykujemy wiele atrakcji na niedzielę i zapraszamy wszystkich do licytacji - zapowiada. A tam do wygrania będzie kilka ciekawych przedmiotów. Tradycyjnie meble przekazała firma A.Z. Iwaniccy.

Drugim sztabem, który w zeszłym roku dobrze się spisał, był ten z Krosna Odrzańskiego. Jego wynik? 21 tys. złotych. Jednak w tym roku pojawiły się poważne problemy, ponieważ do ostatniej chwili stolica powiatu nie miała żadnego sztabu. Wydawało się, że jedyną grupą, która będzie działać, to ta z Osiecznicy. Warto podkreślić, że ten sztab z roku na rok bije kolejne rekordy w zbieraniu pieniędzy.

- Wszyscy tutaj mocno się angażują. Dzieci ze szkoły chętnie uczestniczą w wolontariacie - opowiada nauczycielka i radna wojewódzka Anna Chinalska.

Krosno dołączyło więc do Osiecznicy i stworzyło wspólny sztab, jednak finał będzie odbywać się w dwóch miejscach. Jeden w świetlicy wiejskiej w Osiecznicy, a drugi w hali w Krośnie.

A pozostałe gminy? Też nie próżnują. Pieniądze będą zbierane w każdej, oprócz Bytnicy. W Bobrowicach również nie zawiązano sztabu, ale będą zbierać pieniądze dzień wcześniej, podczas turnieju piłkarskiego. Jak zwykle na nowy sprzęt, który może zostać dostarczony do lokalnych szpitalu i w ostatecznym rozrachunku uratować komuś życie. - I każdy z nas może dołożyć do tego swoją cegiełkę. Dlatego ta akcja jest jedną z najważniejszych w całym roku - podkreśla Anna Chinalska.

Gubin, hala sportowa ZSLiT

Godz. 9.00-13.00 - turniej piłkarski żaków o puchar Wośpoludka; godz. 12.00-20.00 - WOŚPShow (występy: klub Pretorian, Chór Gloria Domine, Pole Dance Zielona Góra, Szkoła Tańca Towarzyskiego Calipso, Zumbiary z Bonitass, Dziecięcy zespół estradowy Zadyma, Grupa Taneczna UTW„Women”)

Osiecznica, sala wiejska

Godz. 15.00 - występy dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola; taneczne rytmy zumby; występ grupy tanecznej Etna; pokaz karate klubu Jaguar; licytacje – niespodzianki ( m.in.: fotel burmistrza, jeden dzień z tv Krośnieńskie Wydarzenia).

Krosno Odrzańskie, hala sportowo-widowiskowa OSiR

Godz. 15.00 - występy przedszkolaków (grupy: Jarzębinki, Tygryski i Delfinki); godz. 16.00 - licytacja oraz występy szkół podstawowych, ZS Specjalnych, ZS Ponadgimnazjalnych oraz grupy przedszkolaków z „trójki”; godz. 17.00 - licytacja oraz pokazy szkoły tańca Calipso, klubu Jaguar oraz występ duetu Katarzyna Kula i Artur Kozakiewicz; godz. 18.00 - licytacja i kolejne występy:grupa wokalna Perfectly, pokazy taneczne „Krainy Tańca” oraz zumba pod okiem Katarzyny Lech; godz. 19.00 - ponownie Perfectly oraz grupa taneczna Etna; godz. 20.00 - światełko do nieba.

Dąbie, Zespół Placówek Oświatowych

Godz. 15.00 - mecz piłki nożnej radni gminy vs strażacy; godz. 15.25 - Etna pokaz taneczny; godz. 15.40 - śpiewają nauczyciele i dzieci z Połupina; godz. 16.10 - pokaz mody Matka+dziecko; 16.20 - śpiewają nauczyciele i dzieci z Gronowa; godz. 16.40 - pokaz udzielania pierwszej pomocy Monika Dubieńska i dzieci z klasy I a; godz. 17.30 - pokaz Strong Man; godz. 18.55 - koncert Deja Vu Squad.

Maszewo, świetlica wiejska

Od godz. 13.00 - wolontariusze wraz ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzają zbiórkę pieniędzy w sołectwach gminy; Godz. 16.00 - w świetlicy wiejskiej w Maszewie rozpoczyna się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie występy dzieci, pyszny bufet. Nowością dla uczniów będzie licytacja jednego dnia pracy na stanowisku wójta gminy Maszewo; Godz. 20.00- światełko do nieba.

Bobrowice, hala sportowa

Sobota, 9 stycznia, godz. 10.30 - turniej piłkarski i zbieranie pieniędzy. Po ich przeliczeniu pieniędzy zostaną one wysłane do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.