W Łodzi powstaje tor dla miłośników bezdroży

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Krzysztof Spychała

W Łodzi powstaje tor dla miłośników bezdroży

Krzysztof Spychała

Na nieużytkach położonych między Nerem a terenem lotniska Lublinek powstaje tor dla zmotoryzowanych miłośników szaleństw po bezdrożach: motocyklistów, quadowców i posiadaczy aut terenowych.

Przy ul. Chocianowickiej znalazło się również miejsce dla samochodów terenowych (country cross). Powstanie też specjalna „wanna” o długości 100 m i szerokości 25 m, gdzie będą się ścigać samochody w wodzie o głębokości metra.

- Tor, z racji ukształtowania terenu, jest płaski, więc musieliśmy zbudować kilka pagórków. Jego długość wynosi ok. 900 metrów, ustawimy na nim 14-16 przeszkód - uzupełnia Marek Brygider, prezes Łódzkiego Klubu Motorowego. - Jest bezpieczny, bo bardzo szeroki; to ważne zwłaszcza dla stawiających pierwsze kroki. Wszyscy, którzy chcą tu pojeździć na motocyklach, są mile widziani.

Pierwsza impreza na torze odbędzie się 26 i 27 sierpnia (zawody super enduro), natomiast już w najbliższą sobotę (od godz. 11) z okazji 594. urodzin Łodzi klub zaprezentuje się na ul. Piotrkowskiej przy pasażu Schillera.

- Pokażemy sprzęt: samochody, motocykle, quady. Będą konkursy, przygotujemy również pokazy na zaimprowizowanym stumetrowym torze przeszkód. Oczywiście nie będziemy mogli tam „poszaleć”, ale mam nadzieję, że to zachęci łodzian, by zajrzeć na nasz tor. - dodaje Arkadiusz Lindner.

- Dzięki uprzejmości miejskich władz dostaliśmy w dzierżawę spory teren, na którym urządzamy trasę - mówi Arkadiusz Lindner, prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego.

Pierwsze zawody - w sierpniu Quady i terenówki pokażą się na Piotrkowskiej na urodzinach miasta.

Krzysztof Spychała

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.