W Łodzi powstaje tor dla miłośników bezdroży

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Krzysztof Spychała

W Łodzi powstaje tor dla miłośników bezdroży

Krzysztof Spychała

Na nieużytkach położonych między Nerem a terenem lotniska Lublinek powstaje tor dla zmotoryzowanych miłośników szaleństw po bezdrożach: motocyklistów, quadowców i posiadaczy aut terenowych.

Przy ul. Chocianowickiej znalazło się również miejsce dla samochodów terenowych (country cross). Powstanie też specjalna „wanna” o długości 100 m i szerokości 25 m, gdzie będą się ścigać samochody w wodzie o głębokości metra.

- Tor, z racji ukształtowania terenu, jest płaski, więc musieliśmy zbudować kilka pagórków. Jego długość wynosi ok. 900 metrów, ustawimy na nim 14-16 przeszkód - uzupełnia Marek Brygider, prezes Łódzkiego Klubu Motorowego. - Jest bezpieczny, bo bardzo szeroki; to ważne zwłaszcza dla stawiających pierwsze kroki. Wszyscy, którzy chcą tu pojeździć na motocyklach, są mile widziani.

Pierwsza impreza na torze odbędzie się 26 i 27 sierpnia (zawody super enduro), natomiast już w najbliższą sobotę (od godz. 11) z okazji 594. urodzin Łodzi klub zaprezentuje się na ul. Piotrkowskiej przy pasażu Schillera.

- Pokażemy sprzęt: samochody, motocykle, quady. Będą konkursy, przygotujemy również pokazy na zaimprowizowanym stumetrowym torze przeszkód. Oczywiście nie będziemy mogli tam „poszaleć”, ale mam nadzieję, że to zachęci łodzian, by zajrzeć na nasz tor. - dodaje Arkadiusz Lindner.

- Dzięki uprzejmości miejskich władz dostaliśmy w dzierżawę spory teren, na którym urządzamy trasę - mówi Arkadiusz Lindner, prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego.

Pierwsze zawody - w sierpniu Quady i terenówki pokażą się na Piotrkowskiej na urodzinach miasta.

Krzysztof Spychała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.