W łagiewnickim sanktuarium wydają już karty wstępu na spotkanie z Franciszkiem

Czytaj dalej
Fot. fot. Anna Kaczmarz
Grażyna Starzak

W łagiewnickim sanktuarium wydają już karty wstępu na spotkanie z Franciszkiem

Grażyna Starzak

Papież w Krakowie. Łagiewniki przygotowują się na spotkanie z Franciszkiem. Bezpłatne karty wstępu na to wydarzenie można już odbierać w punkcie informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego sanktuarium.

Do Łagiewnik Ojciec Święty przybędzie 30 lipca o godz. 8.30. Tak samo jak Jan Paweł II, gdy tu bywał, rozpocznie wizytę od modlitwy przed obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. siostry Faustyny w kaplicy klasztornej.

Potem papież przejedzie papamobile do bazyliki. Tam przejdzie przez „Bramę Miłosierdzia” i usiądzie w jednym z konfesjonałów, by w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim wyspowiadać pięcioro młodych ludzi. Dzięki telebi-mom w uroczystościach z udziałem Franciszka będą mogli wziąć udział nie tylko uczestnicy ŚDM, ale także wierni, obecni na błoniach przed łagiewnicką bazyliką.


Autor: Joanna Urbaniec

Przygotowania modlitewne do Światowych Dni Młodzieży trwają w Łagiewnikach już od trzech lat. Ponadto zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przeprowadziły w tym czasie wiele prac renowacyjnych. Odnowiony został ołtarz ze słynnym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, który jest celem wszystkich pielgrzymów przybywających do sanktuarium.

Renowacji poddano także inne ołtarze oraz polichromię kaplicy. Jedno ze skrzydeł zabudowań klasztornych zyskało nową elewację. Na terenie sanktuarium stanął też nowy obiekt dla pielgrzymów, usytuowany przy parkingu za bazyliką, w którym będą: restauracja, kawiarnia, sklepy, miejsca do odpoczynku i sanitariaty.

Teraz trwa dekorowanie całego terenu. Jednym z elementów dekoracyjnych będzie niezwykły obraz Jezusa Miłosiernego, stworzony ze zdjęć twarzy wielu osób z całego świata nadesłanych do Łagiewnik.

- Poprzez tę mozaikę chcemy symbolicznie zjednoczyć osoby ze świata w jednym miejscu i przy jednej Osobie - Chrystusie. Mamy nadzieję, że obraz ten papież Franciszek zauważy podczas wizyty w Łagiewnikach - mówi siostra Emanuela Gemza.

Uroczystości z udziałem Franciszka będą czwartą papieską wizytą w sanktuarium. Dwukrotnie był tu Jan Paweł II (1997 i 2002), raz Benedykt XVI (2006). Franciszek to trzeci z kolei papież, który odwiedzi Łagiewniki i pierwszy, który ma tam spowiadać wiernych.

Grażyna Starzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.