Liliana Bogusiak-Jóźwiak

W kolejce na rezonans

W kolejce na rezonans
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Co najmniej dwa miesiące czekają w Łodzi na diagnostykę pacjenci z adnotacją na skierowaniu „pilne”. Pozostali chorzy zbadają się najwcześniej pod koniec grudnia.

Kto musi wykonać badanie rezonansem magnetycznym, a nie ma na skierowaniu adnotacji „pilne”, poczeka w kolejce co najmniej cztery miesiące. Na koniec grudnia pacjenci zapisywani są w pracowniach w „Koperniku” i w szpitalu MSW. W pozostałych łódzkichplacówkach, które mają kontrakt z NFZ na rezonans magnetyczny - na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Na stycznień wyznaczani są pacjenci w Lux Medzie przy ul. Przędzalnianej 66 oraz w „Barli-ckim”. W połowie lutego można zbadać się w spółce Medica przy ul. Szparagowej 10, a pod koniec tego samego miesiąca w Instytucie CZMP. Najdłuższe terminy na rezonans magnetyczny są w szpitalu im. WAM. Pacjenci wyznaczani są na 19 marca.

Chorzy, którym lekarz na skierowaniu umieścił adnotację „pilne”, we wszystkich placówkach zapisywani są na ten rok. Terminy są bardzo różne - od 2 października do 20 grudnia. Najwcześniej pacjent w trybie „pilnym” zostanie przyjęty w spółce przy ul. Szparagowej - 2 października. Tydzień później zostanie zdiagnozowany w szpitalu MSW. Na koniec tego samego miesiąca wyznaczani są chorzy w „Barlickim”, na 25 listopada w spółce przy ul. Przędzalnianej 66. Na 28 października zapisują w „Koperniku”. W drugiej połowie grudnia zostaną zdiagnozowani chorzy, którzy teraz zapiszą się na badanie, w szpitalu im. WAM oraz ICZMP.

W Łodzi na badanie rezonansem magnetycznym czeka w kolejkach 9.499 pacjentów, z czego 1.847 ma na skierowaniu adnotację „pilne”. Najliczniejsza grupa pacjentów zapisana jest na badanie w spółce przy ul. Przędzalnianej 66- aż 1714 osób - i w spółce przy ul. Szparagowej 10, gdzie oczekuje 1482 pacjentów. Najmniej liczna jest kolejka na badanie w szpitalu im. WAM - 360 chorych - i w ICZMP, gdzie zapisanych jest na rezonans magnetyczny 526 osób.

Odpłatne badanie rezonansem magnetycznym bez kontrastu kosztuje co najmniej 170 zł (np. jednego odcinka kręgosłupa), natomiast z kontrastem co najmniej 310 zł.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.