Ryszard Perczak

Volkswagen poloeries. W salonach sprzedaż w czwartym kwartale

Volkswagen poloeries. W salonach sprzedaż w czwartym kwartale
Ryszard Perczak

W Berlinie Volkswagen pokazał dziennikarzom najnowszą, szóstą generację polo. Na razie zaprezentowano ten samochód jedynie statycznie. Jego oficjalna premiera odbędzie się we wrześniu na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem.

Nowe polo dostępne będzie tylko w wersji pięciodrzwiowej. Jest dłuższe (o 8 cm), szersze i wyższe niż jego poprzednik. O ponad 9 cm zwiększono (do 2,56 m) również w tym modelu rozstaw osi. Dzięki temu zapewniono więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów, a także można było powiększyć bagażnik. Jego pojemność wzrosła z 280 do 351 litrów.

Volkswagen do najnowszego Polo przygotował już w pierwszym okresie obecności w sprzedaży do wyboru sześć silników. Będą to cztery silniki benzynowe o pojemności od 1,0 oraz 1,5 l i dwa diesle 1,6 l, wszystkie wyposażane seryjnie w system Start-Stop oraz odzyskiwania energii hamowania. Ich moc zawiera się w przedziale od 65 KM do 150 KM. Nowe polo będzie produkowany również w wersji GTI, którą napędzać ma 200-konny silnik benzynowy 2,0 l.

Do europejskich salonów sprzedaży, w tym także do polskich, nowy polo trafi w ostatnim kwartale tego roku.

Ryszard Perczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.