Uroczyste Gaudeamus Igitur

Czytaj dalej
Fot. Miłosz Pindur
Materiał informacyjny

Uroczyste Gaudeamus Igitur

Materiał informacyjny

Uroczyste Gaudeamus Igitur zabrzmiało w murach Politechniki Świętokrzyskiej. To była wyjątkowa inauguracja. Nowy rok akademicki rozpoczęło 5 tysięcy żaków. Przed studentami i kadrą stoją nowe wyzwania.

„Politechnika musi stać się stymulatorem i zapleczem naukowym dla rozwoju nowoczesnego przemysłu województwa, a w szczególności małych i średnich przedsiębiorstw”- mówił podczas inauguracji prof. Wiesław Trąmpczyński – rektor PŚk

Dobiega właśnie końca budowa CENWISu – nowoczesnego kampusu laboratoryjnego, który ma zbudować most między nauką a przemysłem. W ramach projektu powstanie 12 wyposażonych w nowoczesną aparaturę badawczą laboratoriów związanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa świętokrzyskiego.

Szanse na rozwój władze uczelni wiążą też z budową GUM. To ma być najnowocześniejszy tego typu obiekt na świecie. Ma stać się impulsem do szybszego rozwoju gospodarczego regionu. W ramach projektu ma zostać wybudowanych kilka laboratoriów, które będą świadczyć usługi dla przemysłu, nie tylko świętokrzyskiego.

Wykład inauguracyjny pt. „ Pasja rodzi profesjonalizm” wygłosił Prof. Paweł Łaski z Politechniki Świętokrzyskiej.

W tym roku wśród najbardziej obleganych kierunków znalazły się informatyka, automatyka i ekonomia. Uczelnia uruchomiła też nowy kierunek studiów. Automatyka i elektrotechnika przemysłowa ma zwiększyć szanse studentów na znalezienie atrakcyjnej pracy. Na rynku pracy widać ogromne zapotrzebowanie na specjalistów tego typu.

Dla studentów uczelnia uruchomi również aż sześć nowych specjalności: Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) na kierunku Budownictwo (WBiA), Inżynieria proekologiczna na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (WZiMK), Teleinformatyka na kierunku Informatyka (WEAiI), Komputerowe systemy sterowania i pomiarów na kierunku Automatyka i Robotyka (WMiBM); Eksploatacja i zarządzanie w transporcie drogowym na kierunku Transport (WMiBM), czyli przygotowanie do zarządzania inteligentną infrastrukturą drogową oraz pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi. Automatyka maszyn i procesów na kierunku Automatyka i Robotyka (WMiBM), czyli przygotowanie do modelowania maszyn i procesów i stosowania układów sterowania maszyn i procesów.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.