Piotr Jach

„Ultaviolet”, czyli bardzo łódzki serial

„Ultaviolet”, czyli bardzo łódzki serial
Piotr Jach

W serialu kręconym w Łodzi główną rolę gra... łodzianka. Poza nią w ekipie jest jeszcze sześcioro absolwentów łódzkiej „Filmówki”. A na tym nie koniec lokalnych akcentów produkcji dla AXN.

Dobiegają końca zdjęcia do realizowanego w Łodzi nowego serialu kryminalnego pt. „Ultraviolet”, który jeszcze tej jesieni wyświetli kanał AXN. Dla łodzian będzie to realizacja o tyle ciekawa, że miasto nie będzie w niej grać anonimowego tła lub innej metropolii. Tym razem Łódź gra rolę pierwszoplanową, a przyszli widzowie serialu będa się pewnie pysznie bawić rozpoznając lokacje różnych scen. Nie powinno być to specjalnie trudne, bo Łodzi w filmie ma być dużo, między innymi za sprawą głównej bohaterki serialu, Oli Serafin, która wraca do Łodzi po kilku latach pobytu w Londynie. Co będzie dalej, nie zdradzamy. Zatrzymajmy się jednak przy pewnej ciekawostce - odtwórczyni roli serialowej łodzianki Oli, Marta Nieradkiewicz jest łodzianką. Urodziła się w Łodzi w 1983 r. i tutaj, w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, zdobywała pierwsze aktorskie szlify.

Nie ona jedna zresztą. W całej ekipie realizującej „Ultraviolet” można doliczyć się aż siedmiu ważnych dla produkcji absolwentów łódzkiej „Filmówki”. Obok Marty Nieradkiewicz jest to również Bartłomiej Topa, który gra w serialu rolę komendanta wojewódzkiego policji. Ukończył „Filmówkę” w 1991 r. a popularność zyskał m.in. grając w filmach Wojciecha Smarzowskiego: „Wesele”, „Dom zły”, „Wołyń”.

Absolwentami Szkoły Filmowej w Łodzi są także najważniejsi ludzie na planie - obaj reżyserzy: Jan Komasa (m.in. „Sala samobójców” i „Miasto 44”) oraz Sławomir Fabicki (reżyser „Z odzysku” i serialu „Komisarz Alex”).

„Filmówkę” kończyli także scenarzyści „Ulravioletu”: Paulina Murawska, Filip Kasperaszek oraz Błażej Dzikowski.

Wśród łódzkich akcentów „Ultavioletu” nie sposób pominąć też Opus Film. Łódzka wytwórnia filmowa nagrodzona Oscarem za „Idę” realizuje serial dla Sony Pictures Television, do którego należy kanał AXN.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.