Jacek Zemła

Ulica Piątkowska otwarta dla ruchu

Ulica Piątkowska otwarta dla ruchu
Jacek Zemła

Wczoraj zniknęły barierki ze świeżo wyasfaltowanego odcinka Będzie łatwiej dotrzeć do autostrad A1 i A2 Za dwa lata remont kolejnego fragmentu drogi nr 702.

Dobra wiadomość dla zgierzan i tych wszystkich, którzy ulicą Piątkowską, czyli wojewódzką 702, skracali sobie drogę do autostrad A1 i A2. Ta wyjątkowo obciążona trasa po niemal rocznym remoncie doczekała się nareszcie otwarcia. Wczoraj do Zgierza przyjechał marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, by zaprezentować nową drogę i zapowiedzieć plany dalszych modernizacji na DW 702.

- To jedna z najważniejszych dróg wylotowych z aglomeracji łódzkiej - mówi Stępień. - Prowadzi do najbliższego Łodzi węzła autostradowego Zgierz. Jest też uczęszczanym skrótem do autostrady A1 i węzła Piątek. Korzysta z niej wielu kierowców ciężarówek, chcących ominąć zakorkowane rondo w Strykowie. Dlatego jej modernizacja była konieczna. Dzięki wykonanym robotom komunikacja z autostradami będzie szybsza i mniej uciążliwa dla mieszkańców Zgierza.

W ramach remontu zerwana została stara nawierzchnia, wzmocniono podbudowę, dostosowując ją do dużej liczby tirów, które tędy jeżdżą. Pojawiły się bezpieczne przejścia dla pieszych z azylami w połowie szerkości jezdni, są też ścieżki rowerowe. Przebudowano skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego oraz Musierowicza, która prowadzi do drogi krajowej nr 91. Wyremontowano także wiadukt kolejowy biegnący nad linią Zgierz - Kutno, położone zostały elegackie chodniki z kostki brukowej. Mieszkańcy mają również kostkowe wjazdy do posesji, autobusy natomiast korzystają z nowych zatoczek przystankowych. Wymieniono również instacje podziemne, założono nowe oświetlenie.

- Mamy w planach kontynuowanie modernizacji drogi nr 702 aż do miejscowości Piątek - mówi Marcin Nowicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

- W przyszłym roku zlecimy przygotowanie projektu, a roboty w terenie mogłyby ruszyć w roku 2019. Po ich zakończeniu kierowcy będą mogli wygodnie podróżować z Łodzi do Kutna.

Zadbali o mieszkańców
Remont ul. Piątkowskiej to także prezent dla zgierzan - będzie mniej hałasu i spalin.

Jacek Zemła

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.