Tomasz Mikulicz

Ulica Jurowiecka. Mieszkańcy protestują przeciw wysokiej zabudowie

Takie, ąż 16-piętrowe bloki proponowała firma BD Art. Urbaniści ostudzili te zapędy schodząc do 8 pięter. Fot. BD Art Takie, ąż 16-piętrowe bloki proponowała firma BD Art. Urbaniści ostudzili te zapędy schodząc do 8 pięter.
Tomasz Mikulicz

Do radnych wpłynęły właśnie dwa pisma podpisane przez mieszkańców i przedsiębiorców okolic ul. Jurowieckiej. Sprzeciwiają się budowie tu wysokich bloków.

Do radnych wpłynęły właśnie dwa pisma podpisane przez mieszkańców i przedsiębiorców okolic ul. Jurowieckiej. Sprzeciwiają się budowie tu wysokich bloków.

Mniejsze nasłonecznienie niższej zabudowy. Mniejsza intymność mieszkańców. Znaczący wzrost liczby pojazdów – korki, spaliny, hałas.

To kilka z podpunktów wymienionych w piśmie podpisanym przez kilkudziesięciu mieszkańców okolic ul. Jurowieckiej, Ogrodowej i Fabrycznej. Sprzeciwiają się budowie wysokich bloków na terenie po dawnym PKS.

W dalszej części artykułu:

 • Dowiesz się, kto i kiedy kupił teren przy ul. Jurowieckiej
 • Dowiesz się, jakie wątpliwości mają mieszkańcy
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.