Piotr Jach

Ul. Sienkiewicza do zamknięcia

Ul. Sienkiewicza  do zamknięcia
Piotr Jach

Szykują się poważne zmiany w organizacji ruchu na ul. Sienkiewicza, która od piątku (4 sierpnia) zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na odcinku między ulicami Abramowskiego i Brzeźną.

Właśnie rozpoczyna się tam kolejny etap prac związanych z wymianą wodociągu na ul. Sienkiewicza, które przesuwają się na południe.

Łódzka Spółka Infrastrukturalna, inwestor prac prowadzonych na ul. Sienkiewicza, zakończyła wymianę rurociągu wodnego między ul. Żwirki a ul. Abramowskiego. Roboty modernizacyjne przenoszą się na kolejny odcinek ul. Sienkiewicza i będą prowadzone w otwartym wykopie. Wymaga to zamknięcia jezdni między ul. Abramowskiego i Brzeźną na czas 3 do 4 tygodni.

Zmieni się również organizacja ruchu na przyległych odcinkach ul. Sienkiewicza. Dzięki przemieszczeniu frontu robót kierowcy znów będą mogli korzystać na tej ulicy z przejazdu w dwóch kierunkach na odcinku od ul. Żwirki do Abramowskiego . Dwukierunkowy ruch przywrócony zostanie także między ul. Brzeźną, a Tymienieckiego. Ul. Abramowskiego pozostanie jednokierunkowa do ul. Sienkiewicza, nie zmieni się również organizacja ruchu na ul. Tymienieckiego, tak więc między ul. Sienkiewicza, a ul. Kilińskiego można będzie pojechać tylko w jednym kierunku - w stronę ul. Kilińskiego.

Już od wczoraj, w związku z pracami planowanymi na ul. Sienkiewicza, zmieniły się natomiast trasy autobusów MPK linii 55, 57 i 77. Do czasu zakończenie robót na odcinku między ul. Abramowskiego a Brzeźną będą one kierowane na objazdy ulicami: Wigury, Żwirki i al. Kościuszki. MPK utworzyło dla pasażerów dodatkowy przystanek na ul. Wigury, przed skrzyżowaniem z ul. Piotrkowską.

Przesunięcie frontu robót na ul. Sienkiewicza powinno w znaczny sposób ułatwić dostęp pacjentom do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. Wcześniej prace toczyły się właściwie przed jej drzwiami.

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.