Jacek Kmiecik

Ukraina może złożyć wniosek z Hiszpanią i Portugalią o organizację mundialu 2030. A co ze wspólną aplikacją Ukrainy i Polski?

Ukraina może złożyć wniosek z Hiszpanią i Portugalią o organizację mundialu 2030. A co ze wspólną aplikacją Ukrainy i Polski? Fot. AP/EASTNEWS
Jacek Kmiecik

Ukraina złoży wspólną ofertę z Hiszpanią i Portugalią o organizację mistrzostw Świata FIFA 2030 - informuje „The Times”.

Według źródła, ruch został zainicjowany przez prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego oraz rządy Hiszpanii i Portugalii. Ukraina może gościć mecze jednej z grup mundialu.

Nowe partnerstwo ma zostać oficjalnie ogłoszone przez liderów piłki nożnej Hiszpanii i Portugalii podczas konferencji prasowej w siedzibie UEFA w środę, 5 października. Propozycja wykorzystuje ideę, że piłka nożna może przywrócić nadzieję i pokój.

Do podjęcia pozytywnej decyzji potrzebne są gwarancje bezpieczeństwa. Jednocześnie oczekuje się, że wojna na Ukrainie zakończy się do 2030 roku, a kraj zostanie odbudowany.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska rozpatrzy aplikacje i ogłosi decyzję o wyborze gospodarza mistrzostw świata 2030 na 74. Kongresie FIFA, który zaplanowano na 2024 rok.

Mistrzostwa świata 2026 odbędą się w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, Kanadzie i Meksyku.

Wcześniej rozważano zgłoszenie aplikacji do organizacji mistrzostw świata 2030 lub Euro 2032 w Polsce i na Ukrainie. Miało to stanowić nawiązanie do świetnie przeprowadzonego Euro 2012 przez oba kraje.

[polecany]23151777[/polecany]

Jacek Kmiecik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.