Uciekli z poprawczaka!

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Uciekli z poprawczaka!

Edward Mazurkow

Policja tropi dwóch 16-letnich zbiegów z poprawczaka w Konstantynowie Łódzkim Trzeciego uciekiniera funkcjonariusze ujęli w nocy na Złotnie.

Policja poszukuje dwóch 16-letnich uciekinierów z Zakładu Poprawczego w Konstantynowie Łódzkim. Ich 19-letniego kompana policjanci z łódzkiej drogówki schwytali po kilku godzinach na Złotnie.

Jak informuje kom. Joanna Szczęsna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, do ucieczki z poprawczaka doszło 7 sierpnia około godz. 23. Wówczas z sypialni na pierwszym piętrze wydostało się czterech wychowanków. Trzej z nich uzbrojeni w metalową popielniczkę, drewniane szafki i metalowy kosz na śmieci, sforsowali drzwi i zeszli na parter. Pracownicy poprawczaka schronili się wówczas na głównej portierni. Zbiegowie wybili szyby w oknie portierni i wydostali się na zewnątrz budynku. Przeskoczyli przez ogrodzenia i zniknęli w ciemności nocy. Na miejsce skierowano policyjne patrole. Do poszukiwań zbiegów włączyli się policjanci z Oddziału Prewencji, ościennych jednostek i policyjne psy tropiące z przewodnikami. Około godz. 2 kierowca ciężarówki powiadomił policję, że próbowało go zatrzymać na tzw. stopa, trzech młodych mężczyzn. Policjanci w pobliżu ul. Zasiecznej ujęli jednego z autostopowiczów. Okazał się nim 19-letni uciekinier z poprawczaka. Podobnie jak jeden z poszukiwanych 16-latków jest mieszkańcem Łodzi. Drugi z poszukiwanych jest z Wrocławia. Wszyscy byli notowani za kradzieże.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.