Małgorzata Trzuskowska

Uciekał policji - jest przestępcą

Uciekał policji  - jest przestępcą
Małgorzata Trzuskowska

Motocykl nie miał tablic rejestracyjnych, a kierujący nim mężczyzna - żadnych dokumentów.

Mknący przez miasto 24-letni motocyklista - bez żadnych dokumentów w kieszeni ani tablic rejestracyjnych przy pojeździe - jest pierwszą w Łodzi osobą, która odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli według nowych, zaostrzonych przepisów. Wpadł w niedzielę, w rejonie skrzyżowania al. Śmigłego-Rydza i al. Piłsudskiego, gdy uciekając przewrócił się na torowisko. Przypomnijmy, że od 1 czerwca zignorowanie policyjnego lizaka jest przestępstwem (już nie wykroczeniem), za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów w okresie od roku do 15 lat.

Grupa szalejących na drodze motocyklistów, których w niedzielę około godz. 14 usiłowali skontrolować policjanci z drogówki, liczyła kilkadziesiąt osób. Funkcjonariusze próbowali odciąc im drogę, jednak ludzie na motocyklach, zauważywszy radiowóz, jeszcze mocniej przekręcili manetki i uciekli. Poza jednym, który przejeżdżając na czerwonym świetle przez skrzyżowanie przewrócił się na torowisko. Porzucił wtedy jednoślad i chciał dalej uciekać pieszo, został jednak schwytany przez policjantów.

Szalejący motocykliści (co nie znaczy, że wszyscy)są prawdziwą zmorą dróg, zagrażając zarówno innym ich użytkownikom, jak i samym sobie. Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była wczoraj przyczyną wypadku, w którym ucierpiała 25-letnia motocyklistka. Wywróciła się na swym suzuki, próbując skręcić z ul. Zachodniej w prawo w ul. Drewnowską. Ma stłuczone kolano i zniszczony motocykl.

W sumie od początku roku w Łodzi motocykliści doprowadzili do 8 wypadków, w których rannych zostało 9 osób. Byli też sprawcami 13 kolizji.

Zawyją syreny w Łodzi

Ciało bez głowy znalezione w zaroślach na Chojnach!
MAGDALENA ŻUK - NOWE FAKTY, OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI, WYNIKI SEKCJI ZWŁOK MAGDALENY ŻUK FILM
Życzenia imieninowe, życzenia na imieniny, wierszyki na imieniny
FIDGET SPINNER. Co to jest Fidget Spinner?
Wyniki LOTTO

Małgorzata Trzuskowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.