Tylko cudem nikt nie zginął

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Tylko cudem nikt nie zginął

Edward Mazurkow

Na ul. Śląskiej zderzyły się czołowo dwa samochody 6 osób zostało rannych. Na ul. Brzezińskiej mercedes zajechał drogę volvo Wylądowało w rowie!

Sześć osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w sobotę o godz. 2.35., na ul. Śląskiej 124. St. asp. Aneta Sobieraj z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji informuje, że jadący ul. Ślaską (od ul. Lodowej) mercedes, za kierownicą którego siedział 22-latek, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo z volkswagenem passatem, którym kierowała 27-letnia kobieta. 22-latek trafił do szpitala z obrażeniami nóg i rąk. Hospitalizowano również jego pasażerów - dwie kobiety w wieku 23 i 22lat oraz 23-letniego mężczyznę. Do szpitala w poważnym stanie z obrażeniami wewnętrznymi trafiła także kobieta kierująca volkswagenem oraz jej 25-letnia pasażerka. U tej drugiej stwierdzono m.in. urazy głowy i kręgosłupa. 22-latek był pijany (0,7 promila). Policja zatrzymała mu prawo jazdy. Będzie odpowiadał karnie.

Do grożnego wypadku doszło także wczoraj wczoraj około godz. 10. na ul. Brzezińskiej 292. Tam do rowu wyłożonego betonowymi płytami ażurowymi wpadło rozpędzone volvo s40. Jego siedemdziesięcioośmioletni kierowca i jego starsza o rok żona cudem wyszli z wypadku bez większych obrażeń. Obecny na miejscu zdarzenia aspirant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej mówi, że volvo jechało od Nowosolnej. Przed nim jechał mercedes bus firmy kurierskiej.

Za jego kierownicą siedział 27-latek. Na ul. Brzezińskiej, przed posesją 292, gdzie doszło do wypadku, stoi znak „zakaz wyprzedzania”. Kierowca volvo zaczął jednak wyprzedzać mercedesa, który zjezdżając na lewą stronę jezdni (do zatoczki) zablokował mu drogę. Policjanci ukarali kierowcę mercedesa 500-zł mandatem, kierowcę volvo - 100-zł.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.