Trzymiesięczny niemowlak jest wśród zakażonych koronawirusem zdiagnozowanych poprzedniej doby. To czwarty pacjent, który nie ma nawet roku.

Czytaj dalej
Fot. brak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Trzymiesięczny niemowlak jest wśród zakażonych koronawirusem zdiagnozowanych poprzedniej doby. To czwarty pacjent, który nie ma nawet roku.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Biuro wojewody powiadomiło o 27 kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. Najmłodszym chorym jest trzymiesięczny niemowlak. Najmłodszym pacjentem w naszym regionie był dwudniowy noworodek.

75-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego hospitalizowany w szpitalu w Radomsku jest 36 ofiarą śmiertelną COVID 19 w naszym województwie. Tak jak pozostałe 35 zmarłych posiadał schorzenia posiadał współistniejące.

Liczba osób zakażonych w naszym województwie wzrosła do 1098. Podwoiła się od 13 kwietnia. Miesiąc wcześniej zakażonych koronawirusem było 340 mieszkańców. Aktualnie zakażonych jest 640 chorych, a 20 osób oczekuje na wynik testu. W kwarantannie przebywa 3184 mieszkańców, a pod nadzorem epidemiologicznym jest 823. W naszym województwie wyzdrowiało już 422 chorych. Ostatniej doby wykonano rekordową liczbę testów, 1196.

Natomiast w samej Łodzi ostatniej doby przybyło aż 9 nowych zakażonych – po raz pierwszy od początku epidemii tak wielu w ciągu 24 godzin. Liczba zakażonych wzrosła do 209. Podwoiła się od 4 kwietnia. Dla porównania miesiąc temu zakażonych było 110 łodzian. Aktualnie choruje 79 łodzian, a wyzdrowiało 124. Walkę z chorobą przegrało 6.

Nadal nie ma wyników testów podopiecznych i pracowników domu pomocy społecznej przy ul. Rudzkiej. Tak jak pisaliśmy we wczorajszym wydaniu w placówce zakażona wirusem była 55-letnia kobieta. Chora przebywa w szpitalu w Zgierzu, a część personelu i podopiecznych w kwarantannie.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.