Tramwaje miały stłuczki, pasażerowie czekali na przystankach

Czytaj dalej
Krzysztof Zając

Tramwaje miały stłuczki, pasażerowie czekali na przystankach

Krzysztof Zając

Poranek feralnie zaczął się dla pasażerów MPK.

Tuż przed godziną 6 na ul. Kilińskiego, na odcinku między ul. Rewolucji 1905 r. a ul. Pomorską, na środku torowiska zepsuła się śmieciarka, blokując ruch tramwajów w obu kierunkach. Nim usunięto uszkodzony pojazd, tramwaje linii 1, 4, 5 nie jeździły w obu kierunkach przez pół godziny.

Kilkanaście minut później na ul. Legionów przy ul. Żeligowskiego stanęły tramwaje linii 43. Powodem był pirat drogowy w volkswagenie, który wjechał na ul. Legionów z ul. Żeligowskiego i potem skręcał w lewo w ul. Jerzego. Nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi jadącemu do centrum i doszło do zderzenia pojazdów. W wyni ku wypadku motorniczy doznał urazu kręgów szyjnych. Został opatrzony na miejscu przez załogę karetki pogotowia, zrezygnował z hospitalizacji. Natomiast kierowca, około 35-letni mężczyzna, uciekł pieszo z miejsca wypadku. Poszukuje go policja. Dopiero około godz. 7.30 komunikacja tramwajowa na ul. Legionów została wznowiona.

Następne zderzenie tramwaju z samochodem miało miejsce tuż przed godziną 8 na ul. Bratysławskiej przy ul. Wróblewskiego. Samochód i tramwaj jechały w kierunku centrum. Prowadzący opla 44-letni mężczyzna, skręcając w ul. Wróblewskiego nie zachował ostrożności i zderzył się z tramwajem linii 12. Na szczęście w kolizji nikt nie odnióśł obrażeń. Natomiast wielu pasażerów tramwajów usiłujących dojechać do centrum miasta spóźniło się do pracy. Przerwa w ruchu trwała bowiem pół godziny.

Następna kolizja miała miejsce o godz. 17.15 na ul. Pomorskiej przy ul. Sterlinga, gdzie tramwaj linii 15, jadący w kierunku pl. Wolności, zderzył się z samochodem osobowym. Tym razem ruch wznowiono po 15 minutach.

Krzysztof Zając

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.