Tragedia na ulicy Rzgowskiej

Czytaj dalej
Fot. (ao)
(ao)

Tragedia na ulicy Rzgowskiej

(ao)

Kierowca jadący ul. Rzgowską zatrzymał się przed pasami, by przepuścić pieszą. Niestety nie zrobił tego jadący lewym pasem kierowca citroena berlingo i z impetem uderzył w 60-letnią kobietę. Mimo reanimacji nie udało się jej uratować. Kierowca citroena był trzeźwy.

60-letnia kobieta przechodziła przez ul. Rzgowską po pasach, kiedy uderzył w nią citroen berlingo. Pomimo reanimacji kobieta zmarła. Kierowca był trzeźwy.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po godz. 11 na ul. Rzgowskiej. 60-letnia kobieta przechodziła przejściem dla pieszych na wysokości ul. Powszechnej. Kierowca, który skręcał z ul. Powszechnej w ul. Rzgowską, przepuścił kobietę na pasach. Nie zrobił tego jadący lewym pasem ul. Rzgowskiej (w stronę ul. Kurczaki) 44-letni kierowca citroena berlingo (mieszkaniec powiatu pabianickiego), który uderzył w 60-latkę. Zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów dalej. Na jezdni rozsypały się zakupy, które niosła poszkodowana. Pomimo reanimacji nie udało się jej uratować. Obrażenia głowy były zbyt poważne.

- Kierujący citroenem był trzeźwy. Ale decyzją prokuratora pobrano od niego krew do badań i zatrzymano jego samochód do ekspertyzy. On sam nie został zatrzymany - mówi Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki.

- Tu samochody ciągle przekraczają prędkość, a po pasach często przechodzą rodzice z dziećmi z pobliskiego przedszkola - mówi jeden z okolicznych mieszkańców.

Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności wypadku, w tym to, z jaką prędkością jechał citroen. Policjanci proszą też o nagrania z wideorejestratorów pojazdów, które mogły sfilmować moment wypadku.

W tym roku w Łodzi doszło już do 16 śmiertelnych wypadków, w 6 z nich zginęli piesi.

(ao)

Komentarze

63
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Nie mówię, że akurat w powyższym przypadku tak było, ale niestety piesi rownież wykazują się dużą dozą bezmyślności...
Pamiętam jak jadąc od Łęczycy w stronę Łodzi, w okolicach Słowika, kobieta przebiegała mi dosłownie przed maską (sic!), dodatkowo w niedozwolonym miejscu, bo na przystanku stał tramwaj...Nie muszę mówić, że tamtejszą trasą auta nie poruszają się 50km/h. Wróciłam się do pani, która i tak nie zdążyła wsiąść do komunikacji i zapytałam, czy nie szkoda jej życia? Swojego dosłownie, mojego i naszym rodzinom zmarnowanego. Przeprosiła.
Okoliczności przykre, ale skłaniaja do refleksji. Kochani piesi, średnio samochód waży około 1,5 tony! Nie zatrzyma się takiej masy w sekundę. Takie są prawa fizyki.

Kropek

Żaden koment i tak nie zwróci życia,kutasina z prawem jazdy mam nadzieję że do końca życia się nie wypłaci,no może się powiesi jak taki kozak na drodze.A co do świateł to zajefajny pomysł byle nie taka kutasowa jak na Broniewskiego tuż przed rondem jakieś gowno wlanczane na fotokomórke a i tak żaden debil skrecajacy ze Šmiglego-Rusza na nie nie zwraca uwagi.Ciekawe kto to zaplanował i ile przytulił kasy.

komoronoski

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek po godz. 11 na ul. Rzgowskiej (przy ul. Powszechnej).

Załóż konto i czytaj! Po wykupieniu otrzymasz pełen dostęp do wszystkich płatnych treści serwisów regionalnych Polska Press Grupy. 0 zł za testowy dostęp na 90 dni
dziekuję ,wystarczy
wszystko już wiem bez zakładania konta

GGG

Citroen berlingo.. Czemu mnie to nie dziwi, większość poruszających się tego typu autami to nie patrzący na nic debile, wymuszają pierwszeństwo, prędzej taki przejedzie po nogach niż się przed pieszym zatrzyma..

bóg

oko za oko

maxxx

moją skromną opinią pamietam jak były prace na rzgowskiej wszedzie znaki ograniczenie do 40 kmh a kierowcy jadą jak na autostradzie maja zwalniać przed pasami jak widzą zbliżających sie przechodniów ale jak maja to zrobić jak tak szybko lecą ze ledwie znaki co odczytują policja tłumaczy kierowca z wieloletnim stażem ze przed pasami i bezpośrednio na nie mozna wyprzedzać a oni tego nie rozumieją poprostu bo to oni są najważniejsi w całym ruchu

Radosław Karp

Pamiętaj....nawet jak przechodzisz pasy na zielonym to się rozglądaj....masz jedno życie

...

Kierowca pójdzie siedzieć, ale piesza poniosła dużo sroższą karę. Za co? Za nieuwagę.

Michael

Na cmentarz leciała...Tak się spieszą te baby na cmentarze, jakby im te groby miały pouciekać!!! Za wszelką cenę muszę być pierwsza i pierwsza położyć wiązankę na grobie, przed całą pozostałą rodziną...Taka jest myśl przewodnia starszych kobit w te dni...No to dołączyła do bliskich na tym cmentarzu.

Darek

100 % ADMINISTRACJI W TY Z 81

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.