Tragedia na al. Piłsudskiego

Czytaj dalej
Mirosław Malinowski

Tragedia na al. Piłsudskiego

Mirosław Malinowski

Bmw i peugeot zderzyły się na al. Piłsudskiego. Oba wjechały na torowisko, a peugeot uderzył w słup trakcyjny. Jego kierowca zginął na miejscu.

Wypadek miał miejsce na al. Piłsudskiego na odcinku pomiędzy ulicami Targową a Przędzalnianą. Oba auta jechały z centrum w kierunku Widzewa - bmw lewym pasem, a peugeot 206 środkowym. Gdy się zderzyły (nie wiadomo, czy jedno z aut wpadło w poślizg, czy też jeden z kierowców nagle zmienił pas ruchu), oba wjechały na pas zieleni z torowiskiem rozdzielającym jezdnię. Kierowca bmw, łodzianin w wieku 42-lat, zatrzymał swoje auto przed ul. Przędzalnianą. Peugeot miał mniej szczęścia - samochód trafił w słup trakcji tramwajowej i rozpadł się na dwie części, które znalazły się już na przeciwległym pasie jezdni - w kierunku centrum na wysokości ul. Wysokiej. Jego kierowca, mężczyzna w wieku około 40 lat, w wyniku uderzenia w słup został wyrzucony z auta (prawdopodobnie nie był zapięty pasami bezpieczeństwa) i zginął na miejscu. Do wypadku doszło około godz. 4.30.

- Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. Ustalamy tożsamość kierowcy, który zginął. Zabezpieczony zostanie też monitoring - nie tylko z miejsca zdarzenia, ale i z wcześniejszego odcinka trasy W-Z, którą jechały oba samochody - mówi Marzanna Boratyńska z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Prosimy też o kontakt z policją ewentualnych świadków wypadku.

Kierowca bmw po przebadaniu alkomatem okazał się trzeźwy (nie odniósł poważniejszych obrażeń). Została od niego pobrana krew, która będzie przebadana pod kątem zawartości substancji psychoaktywnych. Podobne badania zostaną przeprowadzone także na krwi zmarłego kierowcy. Obaj mężczyźni podróżowali sami. Jedna z policyjnych hipotez zakłada, że mężczyźni mogli się ścigać.

W wyniku wypadku przejazd al. Piłsudskiego (w obu kierunkach) był utrudniony do godz. 9. W tym czasie wstrzymany został także ruch tramwajów na al. Piłsudskiego, a MPK uruchomiło na zablokowanym odcinku autobusową komunikację zastępczą.

Policja poszukuje świadków wypadku

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi prosi o kontakt osoby, które były świadkami wypadku lub mogą pomóc w odtworzeniu jego przebiegu. Są one proszone o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu

(42) 665 25 47 lub mogą zgłaszać się osobiście na policję (ul. Stokowska 21/25).

Mirosław Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.