To była obława na kiboli Widzewa na A1

Czytaj dalej
Lila Sayed

To była obława na kiboli Widzewa na A1

Lila Sayed

22 kiboli zostało zatrzymanych na autostradzie A1. Widzewiacy szykowali się do ataku na kibiców ŁKS-u, którzy jechali na mecz. W ruch miały iść maczety i młoty!

Maczety, kije bejsbolowe, siekiery i młoty - między innymi te przedmioty zabezpieczyli policjanci podczas sobotniej obławy na kiboli Widzewa na autostradzie A1. Widzewiacy szykowali się do ataku na kibiców ŁKS-u, którzy mieli tamtędy przejeżdżać (ŁKS grał mecz wyjazdowy z Motorem Lubawa). Plan zakładał, że przebiorą się za drogowców (mieli przy sobie kaski, odzież ochronną i znaki drogowe), zatrzymają autokar pod pretekstem robót drogowych, a następnie zaatakują...

Do obławy doszło w okolicy zjazdu na Piątek. Tam Widzewiacy (przyjechali ok. 20 samochodami) zaczaili się na wroga. Na widok policjantów rzucili się do ucieczki.

- Pseudokibice zaczęli uciekać leśnymi duktami i nie stosowali się do wydawanych poleceń - informuje Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. - Doszło do próby zepchnięcia radiowozu z drogi. W innym przypadku policjant w ostatniej chwili uniknął potrącenia.

Udało się zatrzymać kilka samochodów, a w nich 22 mężczyzn - mieszkańców Łodzi, Kutna, Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego i Łęczycy w wieku od 22 do 36 lat.

- W ich samochdach znajdowały się ponadto gaz łzawiący, kominiarki, rękawice do walki, ochraniacze na zęby, race świetlne oraz naklejki imitujące tablice rejestracyjne - dodaje Joanna Kącka.

Zanim mężczyźni zostali zatrzymani, zdążyli przeciąć siatkę odgradzającą autostradę od lasu. Zniszczyli kilka przęseł. W pobliżu policjanci ujawnili także gałęzie i opony przygotowane do podpalenia

Większość z 22 zatrzymanych osób była już notowana za konflikty na tle pseudokibicowskim. Część występuje w charakterze oskarżonych w toczącym się przed sądem procesie dotyczącym przestępczej działalności tego środowiska. Wśród nich znalazł się 28-latek poszukiwany do odbycia kary więzienia za inne przestępstwo. Trafił już do aresztu.

W akcji wzięło udział blisko 100 policjantów z Łodzi, Łęczycy i Łowicza.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.