TIR zderzył się z tramwajem!

Czytaj dalej
Anna Odrowska

TIR zderzył się z tramwajem!

Anna Odrowska

Wczoraj doszło do kilkudziesięciu stłuczek, w których uczestniczyły głównie samochody osobowe, ale także ciężarówka i tramwaj.

Dzień rozpoczął się od stłuczki czterech samochodów na al. Włókniarzy w pobliżu ul. Lutomierskiej. Po godz. 7 zderzyły się skoda, kia, volvo i dacia. Nikt nie został poszkodowany. Chwilę później na al. Bandurskiego przy al. Włókniarzy (pod wiaduktem) zderzyły się skoda i audi.

Mocno wystraszeni byli pasażerowie tramwaju linii 8, który zderzył się z ciężarówką. O godz. 12.33 tramwaj linii 8 jechał al. Włókniarzy w kierunku Teofilowa. Na zielonym świetle motorniczy chciał skręcić w lewo w ul. Limanowskiego. Wtedy al. Włókniarzy od ul. Pojezierskiej nadjechała ciężarówka. Na skrzyżowanie wtargnęła na czerwonym świetle. Tramwaj uderzył w naczepę tira.

- Jechałem tym tramwajem. Motorniczy wyszedł z tramwaju o własnych siłach, pasażerowie też, to cud, że nikt w tramwaju się nie przewrócił, ale moim zdaniem gdyby motorniczy chciał, to by zahamował - relacjonuje pasażer „ósemki”. - Przecież nie mógł nie zauważyć tego tira, a na zakręcie jechał wolno.

- Do kolizji nie doszło z wi-

ny motorniczego. Cały przód kabiny motorniczego został uszkodzony, tramwaj będzie naprawiony - mówi Sebastian Grochala z MPK.

W okolicy tworzyły się korki. Kierowcy jadący od ul. Aleksandrowskiej i al. Włókniarzy od ul. Pojezierskiej rozjeżdżali trawnik, chcąc ominąć tira stojącego przy krawędzi jezdni. Tramwaje linii 2, 5, 13, 8 jeździły objazdami, a te, które zdążyły dojechać do skrzyżowania z dwóch kierunków, stały przez blisko 50 minut.

Anna Odrowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.