TIR zderzył się z tramwajem!

Czytaj dalej
Anna Odrowska

TIR zderzył się z tramwajem!

Anna Odrowska

Wczoraj doszło do kilkudziesięciu stłuczek, w których uczestniczyły głównie samochody osobowe, ale także ciężarówka i tramwaj.

Dzień rozpoczął się od stłuczki czterech samochodów na al. Włókniarzy w pobliżu ul. Lutomierskiej. Po godz. 7 zderzyły się skoda, kia, volvo i dacia. Nikt nie został poszkodowany. Chwilę później na al. Bandurskiego przy al. Włókniarzy (pod wiaduktem) zderzyły się skoda i audi.

Mocno wystraszeni byli pasażerowie tramwaju linii 8, który zderzył się z ciężarówką. O godz. 12.33 tramwaj linii 8 jechał al. Włókniarzy w kierunku Teofilowa. Na zielonym świetle motorniczy chciał skręcić w lewo w ul. Limanowskiego. Wtedy al. Włókniarzy od ul. Pojezierskiej nadjechała ciężarówka. Na skrzyżowanie wtargnęła na czerwonym świetle. Tramwaj uderzył w naczepę tira.

- Jechałem tym tramwajem. Motorniczy wyszedł z tramwaju o własnych siłach, pasażerowie też, to cud, że nikt w tramwaju się nie przewrócił, ale moim zdaniem gdyby motorniczy chciał, to by zahamował - relacjonuje pasażer „ósemki”. - Przecież nie mógł nie zauważyć tego tira, a na zakręcie jechał wolno.

- Do kolizji nie doszło z wi-

ny motorniczego. Cały przód kabiny motorniczego został uszkodzony, tramwaj będzie naprawiony - mówi Sebastian Grochala z MPK.

W okolicy tworzyły się korki. Kierowcy jadący od ul. Aleksandrowskiej i al. Włókniarzy od ul. Pojezierskiej rozjeżdżali trawnik, chcąc ominąć tira stojącego przy krawędzi jezdni. Tramwaje linii 2, 5, 13, 8 jeździły objazdami, a te, które zdążyły dojechać do skrzyżowania z dwóch kierunków, stały przez blisko 50 minut.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.